EN|RU|UK
 Суспільство
  52199  365

 В Україні час запровадити подвійне громадянство, - Вакарчук

В Україні потрібно запровадити подвійне громадянство, щоб іноземці, які бажають працювати на благо України, могли це робити без жодних труднощів для себе.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив співак, лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук у своєму блозі на сайті "Новий час".

"В останні місяці після кількох гучних історій я всерйоз задумався над проблемою подвійного громадянства в Україні. Особливо зачепила історія відомого реформатора, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, якого я маю честь знати особисто. Він не може працювати в нашому уряді, оскільки не є громадянином України. А якщо громадянство отримає, то буде змушений відмовитися від рідного словацького, на що він, зрозуміло, не піде", - пише він.

"Є низка схожих випадків. Наприклад, згадаємо футболістів-легіонерів, які не мають можливості виступати за українську збірну. Ось я і задумався: чому в Україні заборонене подвійне громадянство? Ми тривалий час перестраховувалися, щоб громадянство не перетворилося на інструмент політичної боротьби. Але чому б не запровадити подвійне громадянство з певними країнами?" - зазначив співак.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Закликаю всіх держслужбовців з подвійним громадянством добровільно звільнитися до 1 травня, - Москаль

"Механізм простий: приймається закон, що дозволяє у рамках двосторонньої угоди з іншими державами отримувати їх громадянство. Якщо відповідного договору немає, то і друге громадянство заборонене. При цьому виключити подібні угоди з тими, з ким у нас є територіальні суперечки або політико-правові конфлікти", - підкреслив Вакарчук.

"Талановиті люди з інших країн, у тому числі і вихідці з України, які бажають працювати на батьківщині, могли б приїжджати сюди та працювати, не змінюючи паспорта. Адже просто смішно, коли хтось, займаючи державну посаду, нібито отримує українське громадянство. Подвійна гра", - вважає виконавець.

"А що стосується країн, з якими таких договорів не буде, я запропонував би посилити відповідальність за отримання їх громадянства. Для пересічних громадян можна передбачити серйозні штрафи або адміністративні покарання, для чиновників - кримінальну відповідальність. Таким чином, думаю, ми зможемо все врегулювати" , - пише музикант.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Маючи паспорт громадянина Угорщини і не маючи великого розуму, він 22 рази перетнув кордон за цим документом", - Москаль звільнив чиновника за подвійне громадянство. ВІДЕО

"У свою чергу, спеціальні договори дозволять таким людям, як Іван Міклош, повноцінно й офіційно працювати на благо України. І це стосується мільйонів бажаючих жити саме тут. Я знаю багатьох, хто не проти отримати український паспорт, залишаючись при цьому громадянами Великобританії, Ірландії або Канади", - підкреслює він.

"Вважаю, сьогодні примарний страх перед подвійним громадянством для українців неактуальний. І пора ввести систему двосторонніх ратифікацій, яка працювала б за тим же принципом, що й уникнення подвійного оподаткування. Півтора роки тому я говорив про це особисто Президенту, але не знаю, наскільки серйозно він сприйняв мої слова", - заявив Вакарчук.

"Не слід боятися, ніби українці, отримавши таку можливість, масово емігрують. По-перше, за бажання вони зроблять це і без подвійних паспортів, використовуючи й усі незаконні способи. По-друге, не так вже й просто українцю, який поїхав кудись на роботу або навчання, отримати у цій країні громадянство. Тому впевнений: дозвіл на отримання другого громадянства не погіршить ситуацію, зате допоможе розв'язати питання з фахівцями з інших країн, які зможуть працювати у нас", - зазначає лідер "Океану Ельзи".

"Правильна міграційна політика - один зі стовпів успіху США та країн Латинської Америки. Сполучені Штати стали такими, якими вони є, завдяки тому, що розумно розпоряджалися можливістю надавати своє громадянство. Навряд чи американці цікавилися паспортами українських мігрантів ХХ століття: їм просто видавали американські, якщо ці люди могли бути корисні для країни. Ми повинні рухатися тим же шляхом", - переконаний він.

"Нам потрібно припинити думати про національність як про кровну категорію. Це конституційна категорія: будь-хто, незалежно від місця народження, походження, якщо він хоче жити тут і працювати на користь країни, має отримати доступ до громадянства, не відмовляючись при цьому від свого коріння", - пише музикант.

"Те саме стосується й інтелектуальної міграції. Уявіть: український програміст вирушає до США шукати кращої долі, бо тут у нього немає можливості проявити себе. І ось що може статися далі: за 5-10 років він отримає американське громадянство та буде змушений відмовитися від українського. А ще за 10 років у нього з'являться амбіції допомогти своїй країні. І цей розумний, освічений чоловік 40-50 років, який бажає продовжити кар'єру на батьківщині, не зможе там очолити міністерство або державну компанію, хоча міг би, враховуючи таланти, досвід і любов до країни, де він народився і виріс", - заявив Вакарчук.

"Наостанок підкреслю: звісно, питання про подвійне громадянство слід ставити лише в тому разі, якщо з країною, про яку йдеться, демарковано всі кордони та немає політичних ризиків, пов'язаних із таким рішенням. Особливо це стосується сусідів", - підкреслив виконавець.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n389580
VEhrdlVXdDBRM2N3VEhKUmMwNUhRVEJaWmxKbk9VTTJUSGt2VVhNNVIwRXdURGRSZGs1RGR6Qk1WRkpxT1VNNU1GbElVbWQwUTNrd1REVTRNRXd2VVhaMFF6QXdURXhTYkhSRE5UQk1NMUYwVTBSUmN6bEhRVEJNTjFGMlRrTjNNRXhVVW1vNVF6a3dXVWhTWjNSRGVUQk1ORDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору