EN|RU|UK
 Політика України
  12978  146

 Україна і Росія не можуть узгодити формат і чисельність міжнародної поліцейської місії на Донбасі, - "Дзеркало тижня"

Україна, Росія та інші учасники переговорів із врегулювання конфлікту на Донбасі домовляються щодо розміщення міжнародної поліцейської місії в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), але поки не дійшли згоди.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише в своїй статті перший заступник головного редактора "Дзеркала тижня" Сергій Рахманін.

"Очікується, що це питання буде обговорюватися наступного тижня на саміті G7 в Японії. Росія поки не дала згоди на розміщення збройного контингенту під егідою ОБСЄ в ОРДЛО, але, принаймні, висловила готовність обговорювати це питання. Що вже можна вважати маленькою дипломатичною перемогою, досягнутою за посередництва США. Вашингтону, наскільки відомо, вдалося пом'якшити і позицію Берліна, який раніше виступав проти подібного кроку", - інформує журналіст.

Читайте також: Вимоги України щодо виборів на Донбасі: повний доступ ОБСЄ, відведення озброєння, голосування переселенців, допуск українських партій і ЗМІ, - "Дзеркало тижня"

"Суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту - в самому розпалі. Мінімально можлива - від півтори тисячі (проти категорично виступає Київ, вважаючи її неприпустимо малою). Максимально можлива - до 11 тисяч (тут вже категорично проти Москва). Передбачається, що місія буде оснащена легким озброєнням і забезпечена броньованою технікою (про танки, зрозуміло, не йдеться, але наявність БТР цілком обгрунтована)", - йдеться в матеріалі.

"Київ домагається, щоб мандат місії був максимально широким, і сподівається, що вона виявилася наймасштабнішою в історії. У цьому разіу ОБСЄ може звернутися до ООН з проханням надати матеріальну, технічну, консультативну та логістичну допомогу в розгортанні місії. У всякому разі, вітчизняний МЗС таку можливість опрацьовує. Москва, зрозуміло, буде цьому всіляко перешкоджати", - зазначає автор.

Також читайте: Росія розраховує на скасування санкцій в 2017 році, після зміни влади в США, Німеччині та Франції, - "Дзеркало тижня"

"Дискусія має бути довга, складна і предметна. Її підсумок однаково залежить і від наполегливості Києва, і від мудрості Берліна і Вашингтона. Принципова умова України на сьогодні: без забезпечення безпеки розмови про вибори неможливі. Забезпечення безпеки в ОРДЛО без присутності поліцейської місії і цілодобового повномасштабного моніторингу кордону неможливе. На розгортання повноцінного поліцейського контингенту, за твердженнями спеців, знадобиться не менше півроку. А адже ще навіть рішення не прийнято", - пише Рахманін
Источник: https://ua.censor.net.ua/n389620
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGemRFTTBNRXhJVVhaMFIwRXdUR2c0TUV3dlVYUmtSMEV3VEZoUmRrNURLekJNVEZGMVRrTTVNRXhvT0RCS04xRnJaRU5vTUVsU09EQktWRkYyZEVNNU1FeElVWE5PUjBJPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору