EN|RU|UK
 Суспільство
  6652  20

 У центрі оцінювання якості освіти анонсували новий метод підрахунку результатів ЗНО

В Україні планують впровадити новий метод шкалювання результатів ЗНО, адже старий несумісний із методикою впровадження граничного бала "склав/не склав".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це ZN.UA заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, два тижні тому у Мін'юсті зареєстровано наказ МОН, у якому визначені принципи такого шкалювання. "Наше завдання полягатиме в тому, щоб реалізувати цю методику на практиці", - наголосив Карандій.

Крім того, на його думку, щоб порівнювати тести різних років, необхідно провести аналіз сукупності абітурієнтів двох сусідніх років (умови навчання, рівень підготовки).

Читайте також: У 2016 році скасовано позаконкурсний вступ і цільовий прийом до вузів, - Міносвіти

"Це ми зробимо влітку, після завершення тестування. У принципі, дані не мають істотно різнитися. Але чим довший часовий відтинок, то більша буде відмінність. Тому я не бачу нічого страшного в тому, щоб сертифікати були дійсні два роки. А ось чи можна більше - тут треба подумати", - наголосив Карандій.
Також, за його словами, потрібно використовувати методики створення рівноцінних тестів, зокрема й із застосуванням т.зв. "якірних" (повторюваних) завдань. "Наступного року ми створимо тести, які будуть рівноцінні тестам нинішнього. Правда, проблема може виникнути з тестуванням з іноземної мови, бо 2017-го ми плануємо його вдосконалити, впровадити ще одну складову - аудіювання. Тому сертифікат нинішнього року з іноземної мови не буде рівноцінний сертифікатові наступного", - заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Читайте також: Сертифікати ЗНО можна буде використовувати під час вступу до вузу протягом 4 років, - Гриневич
Источник: https://ua.censor.net.ua/n389632
VEhrNGRrdzVRMWd3U2pOUmJtNTZVVzVPUjFjd1RETlJkblJIUWpCTVRGSnNkRWRETUV4b09EQkxZbEYwWkVNNU1GbE1VbWREUkZGMmRFZEhNRnBpVVhaa1IwOHdURXhSYzA1RE9UQk1NMUpxZVVSU2FqbEROakJNTjFKblpFZERNRnBaWnpCTU4xSm5aRU41TUZwaVVtZDBRelE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору