EN|RU|UK
 Політика України
  19745  76

 "Задній хід включили, коли зрозуміли, що ми реально добиваємося очищення влади і боремося з корупцією", - екс-міністр Абромавичус про іноземців в уряді Яценюка

Керівництво України, запросивши іноземців працювати в уряді, не було готове дати їм карт-бланш на реформи.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус в інтерв'ю "Фокусу".

"Ми прийшли в уряд з палаючими очима і правильними підходами, але наштовхнулися на опір тих людей, які нас призначали. Керівництво країни не було готове надати нам карт-бланш, і це найсумніше в нашій історії. Але я думаю, що більшість чиновників-експатів подарували людям надію. Вони побачили, що Україна може розвиватися в зовсім іншому темпі. Після відставки до мене підходили на вулиці, в літаках і говорили слова підтримки", - сказав він.

Читайте також: "Ідея залучення іноземців-технократів була абсолютно правильною", - Ложкін

"Дискредитувати реформаторів не вийшло, хоча частина українських ЗМІ, підконтрольна фінансово-промисловим групам олігархів, намагалася це зробити. Експати апріорі не могли собі дозволити заплямувати репутацію, адже на кону була в тому числі й репутація країн, з яких ми приїхали", - зазначив екс-міністр.

"Можливо, ми дійсно програли комунікаційну боротьбу популістам і реваншистам. Але, думаю, це претензія не тільки до експатів", - додав Абромавичус.

"Я бачу основну проблему в тому, що не було лідера реформ. Потрібно було призначити першого віце-прем'єра, відповідального за комунікацію. Я пропонував в тому числі й себе на цю посаду. Можливо, президент або прем'єр не уособлювали собою людей-реформаторів в очах суспільства, оскільки вже багато років були в політиці", - зазначив він.

За його словами, іноземців могли використовувати як вітрини для західних партнерів. "Може, й була частково така задумка, але я все ж схиляюся до того, що спочатку планувався якийсь симбіоз експатів та українців. Задній хід включили, коли зрозуміли, що ми реально добиваємося очищення влади і боремося з корупцією", - заявив екс-міністр.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Голова Верховного Суду Романюк проти залучення іноземних суддів до судових процесів в Україні
Источник: https://ua.censor.net.ua/n389782
VEhrdlVXdE9RM2d3V1VSUmRuUkRPREJNUkZGemRFTTBNRmxtVW1jNVIwSk1lUzlTYkhSRE9UQk1OMUYwT1VNeE1FeDZVWFJrUjBjd1dYZzRNRmxFVVhSa1IwVXdURGRTWjA1RE9EQk1hRGd3U25KUmMwNURlREJNZWxKc2RFTTU=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору