EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7111  81

 "Зміст нашої освіти безнадійно застарів", - Гриневич

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявляє про необхідність модернізації змісту освіти в Україні.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Міносвіти України.

"Зміст нашої освіти безнадійно застарів. І сьогодні весь цивілізований світ готує і наповнює зміст освіти, щоб це була освіта для життя, а не купа теоретичної інформації, яка весь час помножується", - зазначила міністр.

За словами Гриневич, сьогодні зміст освіти має орієнтуватися на формування ключових вмінь компетентностей людини 21 століття. Це знання рідної мови, знання двох іноземних мов, математична грамотність, вміння застосувати математику для вирішення повсякденних завдань. Крім того, це ще вміння працювати в команді, критично мислити. Серед цього переліку компетентностей є культурна компетентність. Це не означає, що має бути окремий предмет культура. Культурна компетентність повинна впроваджуватися з першого класу і до повного здобуття загальної середньої освіти. "Через правильні тексти, які даються дітям для читання, через можливість на базі школи брати участь в гуртках і розвивати ті таланти, які дитині притаманні", - додала Гриневич.

Також читайте: У міжнародному рейтингу систем вищої освіти України посіла 45-е місце

На думку міністра, культурна компетентність є важливою в початковій школі, коли дитина розвиває свій емоційний інтелект.

Сьогодні, за її словами, розпочато роботу над новими стандартами освіти. У зв'язку з цим, одне з важливих завдань Міністерства - навчити вчителів викладати за майбутніми новими стандартами. "Можна написати чудовий компетентнісний зміст, але якщо немає вчителя, який вміє і розуміє, яким чином це викладати, - реформа не відбувається", - підкреслила Лілія Гриневич.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n389914
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3V1dwUmRYUkRLekJNZGxGelNIcFJiazVIVnpCTU0xRjJkRWRDTUV4TVVteDBSME13VEdjOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору