EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  11639  98

 Україна могла б приєднатися до Євросоюзу до 2030 року, - Аслунд

Якщо Україна збереже і прискорить темп проведення реформ, то до 2020 року вона зможе подати заявку на членство в ЄС, а в 2030-му приєднатися до Євросоюзу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це пише у своєму аналізі, опублікованому на сайті Atlantic Council, міжнародний економіст Андерс Аслунд.

"Україна повинна приділити першочергову увагу семи ключовим елементам: фінансовій стабільності, доступу до ринків ЄС, безвізовому режиму з Європою, приватизації та дерегуляції, політичним реформам і реформуванню держави, реформам судової системи, а також приєднанню до Європейського Союзу в 2030 році", - йдеться в статті.

Автор докладно розповідає про виклики, які стоять перед Україною на кожному із зазначених напрямів. Наприклад, що стосується фінансової стабільності, за оцінкою Аслунда, "Україна близька до її досягнення". Так, державні витрати бюджету торік були скорочені з 53 до 44% від ВВП, натомість "їх потрібно скоротити ще - до 35%, як у Литві або Румунії". Інфляція впала до 10% на рік, завдяки діям НБУ очікується зменшення кредитних ставок до 20%, що дозволить інвестиціям "злетіти".

Також читайте: Україна посяде гідне місце серед країн-членів ЄС, - Порошенко

Щодо Угоди про асоціацію з ЄС, потрібно розширити квоти на експорт продуктів. Участь у ланцюжку європейських поставок також дозволить залучити прямі іноземні інвестиції та запустити зростання, передусім, у сільгоспгалузі.

"Наступним великим кроком має стати очищення політичної системи", - зазначається у статті. Українські вибори є занадто дорогими, вважає експерт, але водночас нагадує: коаліційна угода 2014 року закликає до пропорційної виборчої системи з відкритими списками.
Втім найбільша проблема для України - це подолання корупції. "Східна Німеччина, Естонія і Грузія досягли найбільших успіхів у цій сфері: вони звільнили всіх прокурорів і суддів та призначили нових. Україна має зробити так само", - зауважив Аслунд.

Читайте: "Україна і Грузія - європейські країни, вони повинні отримати безвізовий режим", - глава МЗС Польщі

Якщо країна успішно подолає цей шлях до побудови вільної та справедливої економічної, політичної та правової системи, вона може бути готова подати заявку на членство в ЄС у 2020 році, як заявив про це Президент Петро Порошенко, йдеться в публікації.

З нормальним прогресом Україна "має бути готовою до членства вже в 2030 році", пише Аслунд, посилаючись на статтю 49 Договору про ЄС.

Процес приєднання до Євросоюзу передбачає період інтенсивних реформ для потенційного члена, як це було, наприклад, з Румунією, нагадує експерт. "ЄС наполягатиме на цьому, він знає, як реформувати державу та очистити її від корупції",- підсумовує Аслунд.

Также читайте: ЄС планує виділити Україні додатково €20 млн на розвиток інфраструктури


Источник: https://ua.censor.net.ua/n390042
VEhrdlVXdE9SMEl3VEhaU1p6bERPVEJNVVhaTU9VZFZNRXhNVW1kT1F5c3dXbUpSZG1SSFF6Qk1XRkZ6T1VkQk1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRXhNVW1ka1IwTXdXVkJSZGpONlVtZE9RekV3V1ZSUmRuUkhRVEJNZWxGMVNIcFJhRTVEZVRCWlJGRjJkRWRDTUV3M1VtcDBRek09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору