EN|RU|UK
 Суспільство
  4606  25

 Мін'юст та Міносвіти реформують систему юридичної освіти

Мін'юст та Міністерство освіти і науки розроблятимуть новий сучасний стандарт юридичної освіти в Україні, який би відповідав потребам ринку і роботодавців.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це у вівторок під час зустрічі з молодими юристами заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми на рівні двох міністерств створили спільну робочу групу. Ми готові долучитися до цієї роботи і напрацювати стандарти юридичної освіти, які, передовсім, будуть вигідні для кожного студента. Щоб вони після закінчення вузу отримували диплом, який би мав вартість. Такою вартістю є можливість отримати достойну роботу", - зазначив Петренко.

Міністр юстиції висловив готовність особисто взяти участь у роботі спільної робочої групи та залучити до її діяльності юристів-практиків, у тому числі з системи безоплатної правової допомоги, які працюють щодня з клієнтами і точно знають, які вимоги слід висувати до випускників юридичних факультетів.

"Це непростий шлях, але сьогодні ми зробили перший крок. Я переконаний, що зараз Міністерство юстиції фокусуватиметься на тому, щоб наші студенти не просто отримували диплом, а й досвід, знання і шанс реалізувати себе. Лише спільними зусиллями ми зможемо створити стандарт юридичної освіти, який буде конкурентним в усьому світі", - наголосив Павло Петренко.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Зміст нашої освіти безнадійно застарів", - Гриневич

Водночас він наголосив, що нині юристів готують практично всі вищі навчальні заклади, незалежно від своєї професійної направленості. У багатьох випадках якість такої освіти вкрай низька, студенти не отримують необхідних знань і не можуть знайти собі хорошої роботи.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич зі свого боку зауважила: якість юридичної освіти сьогодні, на жаль, програє на європейському обрії, тож українська юридична освіта мусить реформуватися.

"Цей новий стандарт вищої юридичної освіти має бути наповненим новим змістом. Він стане таким лише тоді, коли писатиметься не лише теоретиками-викладачами з вищих навчальних закладів - а коли до його розробки будуть залучені люди, які є практиками, які розуміють, що потрібно за практичними правовими спеціальностями", - наголосила Гриневич

За її словами, другим ефективним елементом покращення якості освіти є стандартизовані іспити для всіх учасників ринку.

"Ми розпочинаємо новий експеримент, який пов'язаний зі вступом за зовнішнім тестуванням до магістратури права. До цього пілотного проекту приєдналися 10 університетів", - поінформувала вона присутніх.

За її словами, до 18 липня буде тривати прийом заяв від абітурієнтів, 23 червня буде проведено тестування, а вже 27 липня будуть відомі перші результати.

Читайте: Глава Мін'юсту виступає за зміну "закону Савченко": Він не повинен застосовуватися до засуджених за особливо тяжкі злочини


Источник: https://ua.censor.net.ua/n390048
VEhrdlVXNDVRekV3V1V4U1owNURNVEJNTTFGMWRFTXJTVTVEWmpCTVJGRnpkRU0zTUV3MU9EQktVRkpuVGtNME1Fd3pVWFJrUTNrd1RHcFNhSGs0ZGpCWk4xSm5Ua00wTUZsSVVtZHVlbEZ1VGtkWE1Fd3diakJaTjFKblpFZERaazVEWXpCYVlsRjJaRU1yTUZsSVVYTjBSMWN3V1V4UmRVRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору