EN|RU|UK
 Політика України
  1998  8

 Концепція "єдиного вікна" розроблялася на митниці ще з 2005 року, - експерт

Розрекламоване Кабміном "єдине вікно" на митниці почали створювати ще в 2005 році. Відтоді ця ідея наштовхувалася на різні труднощі, від конфліктів інтересів різних відомств до нестачі фінансування. Наразі запланований проект під назвою "єдине вікно" за своєю суттю ближче до поняття "електронної митниці".

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав експерт Сергій Сомка, передає Цензор.НЕТ.

"Бравурні "новини" з полів Мінфіну про несподівані грандіозні успіхи на митному терені розраховані, на жаль, на ту аудиторію читачів, які не зовсім глибоко володіють історією розвитку митної справи та митниці в Україні і з об'єктивних часових і професійних причин не мають інституційної пам'яті. Судіть самі. Спочатку принцип "єдиного вікна" у внутрішніх митницях і "єдиного офісу" в пунктах пропуску на державному кордоні концептуально був сформульований у далекому 2005, тоді ж почалося його поетапне впровадження. Думаю, що митники та суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності зі стажем пам'ятають перші, зовсім нелегкі і шорсткі кроки. Спочатку - нормативна оптимізація етапів і механізмів оформлення товарів за ВМД (Вантажний митної декларації), фізичне спорудження "єдиних вікон" у місцях митного оформлення, концентрація представників усіх служб за територіальним принципом, перша спроба "попереднього документального контролю" через постанову Кабінету Міністрів України. Потім, після декількох років, - попередній документальний контроль на рівні закону України, концепція "електронної митниці" з можливістю подачі всіх дозвільних документів в електронному вигляді та електронне декларування товарів, закріплення на рівні законодавства вимог про подачу всіх дозвільних документів в електронному вигляді. Усі учасники, які реально, не з чуток, а безпосередньо причетні до цих процесів відмінно пам'ятають багаторічні наполегливі спроби митників протягом останніх 6 років домогтися отримання в електронному вигляді всіх дозвільних документів від центральних органів виконавчої влади. З ініціюванням доручень керівництва держави всіх рівнів. На жаль, всі ці вимоги ігнорувалися цими органами з посиланнями на недостатність фінансування", - розповів він.

Читайте також: Мінфін вводить систему "Єдиного вікна" на митниці

"Тепер далі. В останній редакції проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження оновленої концепції "електронної митниці" зразка 2015 року та в планах реформування роботи української митниці в 2015 році вкотре закладалася саме концепція видачі всіх дозвільних документів усіма зацікавленими та уповноваженими органами виконавчої влади в електронному вигляді. Тільки ось передбачалося реалізовувати цю концепцію в рамках "електронної митниці", що є абсолютно логічним і правильним", - додав Сомка.

"Бажання Мінфіну назвати цю концепцію у вигляді "єдиного вікна", очевидно, пояснюється дефіцитом власних ідей, спробою вчинити відвертий плагіат, повернути у забуття все позитивне, що було досягнуто Державною митною службою України та розрахунком на необізнану непрофесійну аудиторію. Ідея сама по собі дуже хороша, перевірена часом, схвалена бізнесом. Але чому не сказати, що це всього лише розвиток хороших прогресивних ідей, які сформувалися в той період, коли митниця була повноцінним самостійним продуктивним державним органом! Чому не згадати людей, які були біля витоків цих ідей: Олег Ніколайчук, Павло Пашко, Леонід Муромцев, Ігор Муратов, Анатолій Сьорбайло, Віталій Заколодяжний ...... Невже це так соромно! Прикро, одначе!", - резюмував він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гройсман розраховує на допомогу США в технічній модернізації митниці: "Ми підпишемо договір про співпрацю"Источник: https://ua.censor.net.ua/n390100
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoU2FFNURLekJaUkZGMlRrTTBaazVET0RCTWFsSm5kRU01TUV4cVVtaDBSMUE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору