EN|RU|UK
 Суспільство
  9080  35

 Київський авіаремонтний "Завод 410 ГА" випустив перший в Україні реанімаційний літак Ан-26

Київський авіаремонтний "Завод 410 ГА" випустив перший вітчизняний реанімаційний літак Ан-26, модернізований за стандартами НАТО. Оновлену машину передали Державній службі надзвичайних ситуацій.

Як передають "Факти і коментарі", це унікальний для України літак, здатний транспортувати на відстань до 2000 км двох тяжкохворих і поранених, шість пацієнтів у положенні лежачи і чотирнадцять - у положенні сидячи.

Літак обладнаний рухомими модулями інтенсивної терапії і реанімації австрійського виробництва. До складу кожного такого модуля входять портативний кардіодефібрилятор, монітор і електрокардіограф, хірургічний аспіратор, пристрій для інфузії і перфузії крові, інші пристосування. Це обладнання забезпечує підтримку життєдіяльності пацієнта до його транспортування в стаціонарну медустанову.

Крім того, на заводі літак оснастили новітнім аеронавігаційним обладнанням, новими системами і агрегатами відповідно до міжнародних вимог авіаційної безпеки і стандартів НАТО. Це дозволить літаку здійснювати польоти на міжнародних повітряних лініях без обмежень і доставляти поранених не тільки в українські, а й у європейські госпіталі.

У листопаді минулого року "Завод 410 ГА" отримав сертифікат НАТО на модернізацію літаків Ан-26 під вимоги Північноатлантичного альянсу.

Також на підприємстві збирають спеціалізовані санітарні вертольоти на базі модернізованого Мі-8МСБ.

Нагадаємо, згідно з указом президента №744/2014 від 24.09.2014 та Рішенням Ради національної безпеки і оборони №7982/С від 26.03.2015 в Україні створюється зведений авіаційний підрозділ для надання екстреної кваліфікованої медичної допомоги.

Експерти підрахували, що потреба України становить до 20 спеціалізованих літальних апаратів різних типів, з урахуванням планів щодо участі нашої країни в міжнародних гуманітарних місіях.

На думку директора Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергія Згурця, досвід бойових дій на сході країни показав, що в екстремальних ситуаціях наявність спеціальних медичних літаків і вертольотів дуже важлива для швидкої евакуації поранених і надання їм невідкладної допомоги.

"Тому увага з боку держави до санітарної авіації істотно посилилася. Причому дуже важливо, що виробничий потенціал для виконання такого завдання у нас є. У першу чергу це київський "Завод 410"., - зазначив Сергій Згурець.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n390318
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmMzUkRLekJNVWpnd1RIWlNiSFJIUXpCTVJGRjFaejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору