EN|RU|UK
 Економіка
  8353  14

 Philip Morris Ukraine вважає необґрунтованими претензії ДФС на 4,1 млрд грн

Philip Morris Ukraine, одна з найбільших тютюнових компаній в Україні, вважає необґрунтованими претензії департаменту податкового й митного аудиту ДФС на суму 4,1 млрд грн.

"Зараз офіційно штраф ще не нараховано. Перевірка була завершена 10 травня, а 24 травня закінчився фінальний термін для оформлення документів про її результати. Наразі компанія Philip Morris Ukraine досі не отримала жодних висновків і повідомлень", - сказала агентству "Інтерфакс-Україна"директор із корпоративних зв'язків компанії Наталія Бондаренко.

За її словами, у 2015-2016 рр компанія ввозила в Україну сировину, поміщала її у митний режим переробки (із застосуванням умовного повного звільнення від оподаткування) і вивозила готову продукцію за межі України на підставі договорів купівлі-продажу.

Загальна вартість готової продукції, яка була вироблена й експортована в режимі переробки на митній території України, становить $97 млн.

"Митний кодекс дозволяє поміщати в митний режим переробки товари на підставі договорів купівлі-продажу. Така позиція офіційно висловлювалася Мінфіном, підтримується профільним департаментом організації митного контролю ДФС", - прокоментувала представник компанії.

Н.Бондаренко додала, що, згідно з позицією департаменту податкового та митного аудиту ДФС, договори купівлі-продажу не можуть бути підставою для поміщення товарів під митний режим переробки.

Підхід департаменту базується на тому, що операції компанії повинні відповідати положенням Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", який втратив чинність ще в 2012 році. Як наслідок, підприємство повинно сплатити 4,1 млрд грн податків.

"Ми вважаємо, що така позиція ДФС створює суттєві репутаційні загрози інвестиційному клімату та загрози для інших підприємств. До початку перевірки компанія працювала над стратегією, згідно з якою українське виробництво розглядалося як платформа для створення технологічного експортного хаба з відповідною ресурсною та науковою базою", - повідомила директор з корпоративних зв'язків Philip Morris Ukraine.

Згідно з планом, передбачалося збільшення експортної потужності компанії до $300 млн щорічно.

За словами Н.Бондаренко, зараз під загрозу потрапляє підписання зовнішньоекономічних контрактів підприємств, що працюють на території України, в тому числі Philip Morris Ukraine. "Ми сподіваємося, що нам вдасться донести нашу позицію до ДФС і продовжити співробітництво в робочому режимі. У разі розвитку песимістичного сценарію, компанія буде оскаржувати рішення ДФС згідно з офіційними адміністративними та судовими процедурами із залученням експертів, інвесторів із інших секторів бізнесу і міжнародного співтовариства для публічного обговорення ситуації", - додала вона.

Philip Morris International - один із найбільших світових виробників тютюнових виробів. Виробляє продукцію більш ніж на 50 фабриках, продає їх у 160 країнах.

В Україні компанія працює понад 15 років. Виробляє продукцію на фабриці в Харківській області.

"Філіп Морріс Україна" реалізує на українському ринку, зокрема, такі марки сигарет, Chesterfield, Bond Street, Marlboro, L&M і Parliament.

Як відомо, раніше Генеральна прокуратура України запідозрила одного з найбільших телеком-операторів країни - компанію "Київстар" - в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.

Прес-служба відомства повідомила, що Генпрокуратура "здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ухилення від сплати податків службовими особами ПРАТ "Київстар" на суму понад 2,3 млрд грн".Источник: https://ua.censor.net.ua/n390423
VEhrNGRrdzVSME13V1RkU1ozUkhUekJNTVRnd1NsUlJjRTVEYUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору