EN|RU|UK
 Політика України
  4179  15

 Україна готова забрати своїх ув'язнених з окупованого Криму, однак РФ відхилила всі пропозиції, - Лутковська

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила про готовність України прийняти ув'язнених, які утримуються в окупованому Криму.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на сайт омбудсмена.

"Сьогодні, 26 травня 2016 року, в засобах масової інформації було поширено заяву недавно призначеного Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової про відсутність, на її думку, інтересу з боку Української держави до громадян України, які перебувають на території незаконно окупованою АР Крим. Імовірно, пані Москалькова ще не ознайомилася з усіма деталями щодо наших ініціатив, в тому числі із залученням міжнародних організацій, які ми вже два роки пропонуємо реалізувати з метою передачі осіб, які перебувають у місцях несвободи на території окупованого Криму (листи від 25.03.2015 1.-718/580-15-44 та від 08.07.2015 №1.-1621/15-82). Більш того, ситуація ускладнюється, оскільки більшість осіб, які перебувають у місцях несвободи, були примусово прийняті до громадянства Росії і в подальшому переміщені у віддалені регіони РФ", - йдеться в повідомленні.

"Однак усі наші пропозиції були відхилені попередницею пані Москалькової, Еллою Памфіловою, або пропонувалося застосування неприйнятних норм міжнародного права, використання яких означало б визнання Україною юрисдикції Росії в Криму", - наголосила Лутковська.

Читайте також: Після окупації Криму в російські в'язниці перевезли понад 1000 громадян України, - правозахисники

"Однією з останніх спроб вирішити зазначену проблему було прохання до російської сторони, яке ми передали через спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи, однак і такий варіант залишився без реалізації. Зараз я із задоволенням вітаю усвідомлення представниками Російської Федерації, що утримувати громадян України на території незаконно окупованої АР Крим - негуманно, в той час як вони вже два роки висловлюють бажання бути переданими на материкову частину України", - зазначила омбудсмен.

"Я висловлюю свою повну готовність почати активні дії з переміщення осіб з території окупованої АР Крим. Користуючись нагодою, повторно висилаю проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України. Щодо тверджень про "антиросійську риторику" слід зазначити, що ми використовуємо виключно правозахисну риторику, яка базується на міжнародних документах таких організацій, як ООН або Рада Європи, шкода, що Вам така риторика здається антиросійською", - зазначила Лутковська.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Окупанти примушують ув'язнених у Криму приймати російське громадянство, - правозахисники


Источник: https://ua.censor.net.ua/n390432
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJLZGxKbk9VZERNRXh5VVhaMFEza3dXVWhTYWs1RE5qQk1RWFpNT1VNck1FeHlVbWM1UXk4d1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dURGRSZGs1RGVEQlpVRkYwVGtkQ01FeDZVWFJrUXpsbVRrTjVTamxIVURCTVpsRjJaRWRYWms1RFlUQlpSRkYxVGtNNFprNURaekJNTjFKblpFZFhNRms0UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору