EN|RU|UK
 Політика України
  2469  42

 Гройсман обговорив із послами країн Північної Європи та Балтії лібералізацію візового режиму ЄС для України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з послами країн Північної Європи та Балтії в четвер, 26 травня, обговорив перспективи лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стан виконання Мінських угод, а також проведення реформ в Україні.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на Урядовому порталі.

"Прем'єр-міністр поінформував, що новий Уряд спільно зі Стратегічною групою радників з підтримки реформ в Україні напрацював операційний план пріоритетних кроків до кінця 2016 року, який буде схвалено на позачерговому засіданні Уряду у п'ятницю, 27 травня", - йдеться в повідомленні.

За словами Гройсмана, план передбачає п'ять пріоритетних напрямків роботи Уряду, зокрема: макроекономічна стабілізація, підвищення якості державного управління та державних послуг, ефективна боротьба з корупцією, судова реформа, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

"Новосформований Уряд зорієнтований на подальшу європейську інтеграцію, на проведення глибинних реформ, на активну боротьбу з корупцією", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Завтра Кабмін затвердить План пріоритетних кроків на 2016 рік

За словами Гройсмана, одним із головних пріоритетів Уряду лишається європейська та євроатлантична інтеграція. У цьому контексті у фокусі уваги Уряду залишається завершення ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Окремо Прем'єр-міністр порушив питання лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Він наголосив на важливості та символічності цього рішення для України та висловив сподівання, "що найближчим часом з вашою підтримкою, підтримкою ваших країн і країн наших партнерів ми отримаємо позитивне рішення Європейського Парламенту".

У свою чергу Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що варто оцінювати кожну країну-претендента на безвізовий режим із ЄС індивідуально. Вона підкреслила, що Україна виконала всі вимоги, передбачені Планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму і очікує на прийняття відповідного рішення з боку ЄС.

Читайте: Звинувачення Саакашвілі на адресу Кабміну безпідставні, - Бальцерович

"Ми вважаємо, що підхід, коли Україну, Косово, Грузію та Туреччину розглядають "одним пакетом", є повністю хибним. Ми віримо, що важливо оцінювати кожну країну, оцінюючи умови та виконання зобов'язань, які ми взяли на себе, - зазначила Віце-прем'єр-міністр. - Глибоке обговорення і прийняття рішення щодо призупинення безвізового режиму може забрати багато часу. І прив'язка надання безвізового режиму до вироблення рішення по механізму призупинення його дії може спричинити невиправдану затримку. Це те, що ми не можемо собі дозволити. Тому що це рішення про наш діалог, це про нашу взаємність, це про виконання зобов'язань обох сторін".

Учасники зустрічі також обговорили стан виконання Мінських угод та питання продовження санкцій щодо Російської Федерації.

Посли країн Північної Європи та Балтії привітали рішення Уряду, спрямовані на досягнення енергетичної незалежності України та наголосили на необхідності продовження структурних реформ в Україні, зокрема, у сферах боротьби з корупцією та зміни судової системи. Вони запевнили в готовності країн Північної Європи та Балтії підтримувати Україна на шляху реформування.

Також читайте: Глава Мін'юсту Петренко розповів про три пріоритети Міністерства на найближчі роки

Источник: https://ua.censor.net.ua/n390473
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VW1kT1F6RXdXVlJSZG5SSFFUQk1lbEYxU0hwUmMyUkRNVEJNWmxGemRFZFhNRXhtVVhaMFEza3dUR3BSZFZORVVtZE9RekV3VEdKUmRVNURPR1pPUTJFd1RFUlJjMlJET0RCYVlsRjJXSHBSYTJSRGR6Qk1kbEpuZEVkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору