EN|RU|UK
 Політика України
  2312  36

 У Раді Європи закликали Україну успішно завершити судову реформу

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав українську владу зробити все можливе, щоб успішно завершити судову реформу.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, відповідна заява генсека РЄ розповсюджена в четвер.

"Я хотів би закликати українську владу вжити всі необхідні кроки, які ще залишилися, щоб довести судову реформу до успішного завершення, згідно з очікуваннями українського народу і відповідно до європейських стандартів. Необхідний подальший прогрес для досягнення стабільності в країні і відновлення громадської довіри до судової системи. Судова реформа також є передумовою для успішного проведення реформ в інших сферах, включаючи економічне зростання і перспективи для іноземних інвестицій", - заявив Ягланд.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Генсек Ради Європи Ягланд розраховує на позитивні зміни після звільнення Савченко

Генсек РЄ констатував, що у розвитку оновленої правової бази для судової системи разом із прийняттям стратегічних політичних документів був досягнутий значний прогрес. При цьому він вказав, що були прийняті нові закони про прокуратуру, щодо агентства по боротьбі з корупцією, про поліцію і про Державне бюро розслідувань. "Вони можуть прокласти шлях для подальших необхідних структурних і процедурних змін у системі правосуддя. Рада Європи готова продовжити і без того активну підтримку цього процесу, спираючись на свій досвід і поради", - наголосив він.

На переконання Ягланда, вирішальне значення мають ефективне функціонування новостворених антикорупційних інституцій, подальше вдосконалення системи безоплатної юридичної допомоги, а також вдосконалення виконання національними судами постанов і рішень ЄСПЛ.

Також читайте: У рамках судової реформи заплановано створення Вищого антикорупційного суду та Вищого патентного суду, - Петренко

"Більшість із досягнутих результатів будуть залишатися крихкими, якщо їх не закріпити в Конституції, яка повинна стати основою національної єдності. Процес реформування потребує міцної конституційної основи. Тому прийняття проекту змін до Конституції, підготовлений Конституційною комісією та поданий президентом Порошенком у Верховну Раду є важливим і вирішальним кроком на шляху до успішної реформи", - наголосив генсек РЄ.

При цьому він запевнив, що Рада Європи "є і буде залишатися на боці України і її народу у той час, як країна приймає важливі заходи для створення повністю незалежної, ефективної та професійної судової системи".

Читайте також: Порошенко закликав Раду Європи посилити тиск на РФ у зв'язку з арештом заступника глави Меджлісу Умерова


Источник: https://ua.censor.net.ua/n390475
VEhrdlVYSTVRM293VEhaUmMwNURPVEJNVVhaTU9VZENNRmxRVVhST1F5c3dURXhSYzBORVVtZE9RekV3V1ZSUmRuUkhRVEJNZWxGelNIcFJiMDVEZHpCTVZGRnpRMFJSYUU1RGVUQlpSRkYyZEVNdk1FeG5QUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору