EN|RU|UK
 Політика України
  51919  197

 Я передав у НАБУ докази тотальної корумпованості влади. Багато фігурантів сьогодні займають високі державні посади, - Трепак

Йдеться про корупційні злочини, які здебільшого стосуються періоду президентства Віктора Януковича.

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" розповів екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак, інформує Цензор.НЕТ.

"Я прийшов як громадянин, до котрого потрапили матеріали, що вказують на вчинення особливо тяжких корупційних злочинів службовими особами найвищого рівня, і які я передаю до компетентного державного органу - Національного антикорупційного бюро України. Вважаю, що ця інформація є суспільно важливою, і громадяни мають про неї знати. Але скажу відразу, що в інтересах майбутнього слідства не називатиму жодного прізвища, жодного конкретного факту, про які йдеться в цих матеріалах.

Читайте також: Адміністрація Президента виступає за створення антикорупційного суду

Однак навіть того, що скажу, буде достатньо, аби скласти чітке уявлення про масштабність і небезпечність злочинної діяльності, про яку йдеться в цих матеріалах. Конкретика з'явиться у процесі реалізації цих матеріалів НАБУ. Після пережитого за останні три-чотири роки українське суспільство здивувати чимось, практично, неможливо. Але тим, що воно дізнається з цих матеріалів про свою владу, воно буде неабияк вражене.

Я - не політик і не ставлю за мету зробити якусь сенсаційну заяву. Для мене важливий результат. У цьому разі він можливий лише за умови проведення серйозного розслідування. Але привернення уваги суспільства до факту наявності таких матеріалів вважаю не лише виправданим, а й украй необхідним", - підкреслює Трепак.

Також читайте: Треба бити їх по руках і мізках, - Гройсман про фіскальників, які вимагають хабарі. ВIДЕО

Він також дав зрозуміти, що йдеться йде про корупційні злочини, які в основному стосуються періоду президентства Віктора Януковича.

"Це - великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів - "амбарна книга" корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок "общака", "чорної каси" Партії регіонів. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів, які стосуються не одного чи кількох злочинів, а системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і ставила за мету незаконне захоплення влади та її протиправне використання", - підкреслює він.

"Серед фігурантів цих матеріалів - посадові особи найвищого рівня (ті, кого називають керівництвом держави), міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, зокрема, найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій - як провладних, так і опозиційних. Про "калібр" посадовців нижчого рівня - я навіть не кажу. Багато їх сьогодні перебувають на високих державних посадах, керують відомствами, впливають на формування та реалізацію державної політики, контролюють провідні ЗМІ, ведуть активну політичну і громадську діяльність, заправляють економікою держави. Окремі з них пішли на істотне посадове підвищення", - продовжує Трепак..

Також читайте: Двох поліцейських у Дніпрі спіймали на хабарі в 5 тис. гривень. ФОТО

Окрім цього він також зазначає, що ці документи детально розкривають механізм приходу Януковича до влади.

"На їх підставі можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України", - стверджує він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n390685
VEhrdlVYSTVRemt3V1ZCUmRYUkRLekJNVEZGMVRrZElaazVEYVRCWlJGRjBaRU12TUV4RVVYVnBPSFl3VEhKUmRuUkhRVEJaVUZGMk9VZEhNRnBpVW1vemVsRnVaRU5STUVwSVVXOTNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору