EN|RU|UK
 Політика України
  4125  35
Матеріали за темою:

 Завтра Рада повинна схвалити зміни до Конституції в частині правосуддя, - Порошенко

Україна повинна продовжувати проводити реформи.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на зустрічі з лідерами студентського самоврядування в рамках форуму "Діти змінюють світ", передає Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-секретаря глави держави Святослава Цеголка в Твіттері.

"Президент відповідає на запитання дітей на форумі "Діти змінюють світ". Президент: завтра ВР повинна проголосувати судову реформу. Це реалізація права українців на справедливість. Ми повинні міняти країну й робити реформи", - розповів він.

Читайте також: У Ради є фактично один з останніх шансів реформувати судову систему, - Петренко

Нагадаємо, з часів закінчення Революції Гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була й судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісії схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 28 січня 2016 року Верховна Рада направила в КС проект змін до Конституції в частині правосуддя. А вже 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

Разом із тим для реалізації змін до Конституції необхідно також змінити й інше законодавство України. З цією метою Порошенко 30 травня вніс у Раду законопроект про судоустрій і статус суддів, який був зареєстрований 31 травня. Для остаточного закріплення змін у судовій системі Рада повинна розглянути і схвалити даний законопроект, а також затвердити в другому читанні та в цілому зміни до Конституції.

Законопроектом Порошенко скасовує інститут "призначення судді на посаду вперше" (на п'ять років), судді призначатимуться виключно безстроково. Створювати, реорганізовувати й ліквідовувати суди буде Верховна Рада. Президент втратить ці повноваження. Верховна Рада в свою чергу втратить право вирішувати питання затримання або арешту суддів, ці повноваження передаються Вищій раді правосуддя. Підвищується віковий і професійний ценз для судді: ним може стати громадянин України віком 30-65 років з вищою юридичною освітою і стажем у сфері права мінімум п'ять років. Скасовується абсолютний імунітет судді, його не можна буде притягувати до кримінальної відповідальності за рішення в суді, але можна буде, наприклад, за хабарі. Система судоустрою спрощується: вона буде складатися з місцевих судів, апеляційних судів і Верховного Суду. Ліквідуються Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Вищим судом України стане створений заново Верховний Суд, в складі якого буде не більш як 200 суддів, що вдвічі менше, ніж зараз; в ньому буде п'ять підрозділів: Велика палата, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. Передбачено створення спеціалізованих судів - Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Вищого антикорупційного суду. Створюється Вища рада правосуддя, яка розглядатиме дисциплінарні справи щодо суддів. Кваліфікаційне оцінювання та конкурси на вакантні посади суддів буде проводити Вища кваліфікаційна комісія суддів. Передбачене поступове суттєве підвищення зарплат суддів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n391327
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmJqbERLekJaUkZGMmRFZEpNRXhZVVhaa1F6WXdURFU0TUV0aVVYUmtRM293VERkUmRUbEROakJNTkhaTU9VZENNRmxRVVhST1F5c3dURXhSYzBORVVtZE9RekV3V1ZSUmRuUkhRVEJNZWxGelNIcFJhM1JEWnc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору