EN|RU|UK
 Політика України
  7536  31

 Рада в четвер розгляне внесений Порошенком законопроект про судоустрій і статус суддів

На пленарному засіданні в четвер, 2 червня, Верховна Рада розгляне внесений Президентом України Петром Порошенком законопроект №4734 про судоустрій і статус суддів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", про це йдеться в порядку денному засідання парламенту.

Цим законопроектом, серед іншого, пропонується ліквідувати Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд, а створити Вищий антикорупційний суд, Вищий суд з питань інтелектуальної власності та місцеві окружні суди.

Після цього законопроекту заплановано розгляд у другому читанні законопроектів №2506а і 2507А про введення інституту приватних виконавців судових рішень, а в першому - №2413а про ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг з передачею її функцій Національного банку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Це важливий крок для майбутнього України", - єврокомісар Хан закликав Раду проголосувати за судову реформу

Також депутати мають намір розглянути на засіданні в першому читанні законопроект №3822 про обов'язкову квоту україномовних творів на радіостанціях, а в другому - №2966 про Національну комісію держрегулювання енергетики і комунальних послуг, №3555 про фінансову реструктуризацію і №4542 про скасування оподаткування пенсій.

Для розгляду в другому читанні до порядку також внесені законопроекти №4623 про тимчасове зарахування залишків коштів місцевих бюджетів у зоні антитерористичної операції в загальний фонд обласних бюджетів, №2418а про скорочення термінів планових заходів зі здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності, №3153 про мораторій на проведення перевірок бізнесу до 30 червня, №2498а про скасування ліцензування експорту та імпорту харчового спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Із пропозиціями Президента заплановано розглянути законопроект №3062 про створення наглядових рад із контролю і регулювання діяльності керівників державних підприємств, до якого він застосував право вето.

Читайте: Завтра Рада повинна схвалити зміни до Конституції в частині правосуддя, - Порошенко

Нагадаємо, відколи закінчилася Революція Гідності, українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була і судова. Зокрема, наприкінці жовтня 2015 року Конституційна Комісії схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 28 січня 2016 року Верховна Рада направила до КС проект змін до Конституції в частині правосуддя. А вже 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

Разом із тим для реалізації змін до Конституції необхідно також змінити й інше законодавство України. Із цією метою Порошенко 30 травня вніс у Раду законопроект про судоустрій і статус суддів, який був зареєстрований 31 травня. Для остаточного закріплення змін у судовій системі Рада повинна розглянути і схвалити цей законопроект, а також затвердити у другому читанні та в цілому зміни до Конституції.

Законопроект Порошенко істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391423
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTTFGMmRFTXZNRmxFVVhaMFF6RXdUSEpTWjI1NlVtZGtSMFF3VEZSUmRuUkRlVEJNUVdjd1dVUlJkR1JIUlRCTU4xSm5Ua000TUV4Q09EQktURkZ2UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору