EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  52086  701

 Головними ворогами росіяни вважають США, Україну і Туреччину, - опитування

Головними ворогами РФ росіяни вважають США, Україну і Туреччину.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на "Ведомости", такі результати останнього опитування "Левада-центру", присвяченого ставленню росіян до інших країн.

Найбільш вороже до Росії налаштовані США, вважають 72% росіян. Друге місце з найвищим показником за всю історію спостережень посідає Україна - 48% (ще в 2015 р. так вважали 37%). Третьою недружньою країною є Туреччина: якщо в 2015 р так думав 1% опитаних, то цьогоріч - 29%.

Головними друзями росіяни вважають Білорусь (50%), Казахстан (39%) і Китай (34%). При цьому рік тому Китай назвали другом 43% росіян.

Читайте також: 60% росіян витрачають на харчування від половини до 2/3 доходів, - опитування

Зате цього року 10% опитаних вважають дружньою країною Сирію, в 2015 р. так вважали тільки 2%.

Більшість росіян, як і раніше, погано ставляться до США (70%) і Євросоюзу (62%). Тільки 24% опитаних висловлюються за членство Росії в ЄС, у серпні 2009 р. за це виступали 53%.

Головним ворогом росіяни вважають США, відносини з Україною оцінюються як стабільно погані з 2014 р., хоча з березня цього року їх оцінюють дедалі гірше, уточнює заступник директора "Левада-Центру" Олексій Гражданкін: "При цьому дедалі більше росіян вважають Україну ворогом, оскільки конфлікт не вирішується, через це є проблеми іміджу Росії, які позначаються і на житті простих росіян - падіння курсу рубля, неможливість поїздок за кордон".

"Ставлення до країн визначається тим, що показує телебачення, оскільки більшість росіян ніколи не виїжджали за кордон", - говорить політолог Дмитро Орєшкін. Відповіді на питання про зростання цін або безробіття - це один рівень відповідей, у людей є в цьому досвід, а відповіді на питання про ставлення до США складаються з того, що говорять по телевізору, вважає політолог: "Щоб судження змінилися, потрібно або побачити, як все влаштовано насправді, що майже неможливо, або щоб змінилася точка зору, яку транслює телебачення".

Нагадаємо, як повідомляв раніше помічник президента РФ В.Путіна Андрій Бєлоусов, через кризу в Росії з'явилося п'ять мільйонів "нових бідних людей".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391434
VEhrNGRrdzVReXN3VEM5UmRVNUhRekJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua05pTUV4WVVYTjBRM2N3VEZSUmMwTXpVWEIwUXpFd1RETlNaM1JIUVdaT1EyY3dURGRTWjJSSFZ6QlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
 
 
 
 
 
 вгору