EN|RU|UK
 Політика України
  4146  28

 В Україні утворено державну установу "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я"

Міністерство охорони здоров'я 31 травня зареєструвало в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державну установу "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України".

Про це йдеться в повідомленні міністерства, передає Цензор.НЕТ з посиланням на "Українські Новини".

Згідно з повідомленням, новоутворений Центр стане науково-практичною установою медичного профілю, що здійснюватиме функції із забезпечення збереження й укріплення здоров'я населення, проведення соціально-гігієнічного моніторингу захворювань, епідеміологічного нагляду та біологічної безпеки, здійснення групової та популяційної профілактики захворюваності, боротьби з епідеміями та стратегічного управління з питань громадського здоров'я.

Діяльність Центру громадського здоров'я має забезпечити реалізацію десяти основних оперативних функцій громадського здоров'я, серед яких: здійснення епіднагляду та оцінка стану здоров'я і благополуччя населення, моніторинг та реагування на небезпеки для здоров'я, у тому числі при надзвичайних ситуаціях, забезпечення стратегічного керівництва в інтересах здоров'я і благополуччя в галузі охорони здоров'я.

Читайте також: "Ініціативи МОЗ зі створення нових структур можуть призвести не тільки до ліквідації наявних установ, але й до руйнування медицини у цілому", - екс-міністр Мусій

У повідомленні наголошується, що зазначена організація сформована на основі вивчення міжнародного досвіду, за зразком європейських і американських центрів контролю та попередження захворюваності.

Основне завдання Центру громадського здоров'я - розвиток системи громадського здоров'я та формування стійкої системи епідеміологічного нагляду в Україні, а саме: попередження і контролю над інфекційними хворобами (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, грип, поліомієліт, гепатити, інші), підвищення готовності до ризику спалахів високопатогенних хвороб; попередження та контролю за неінфекційними хворобами, пропагування здорового способу життя та інше.

Як повідомлялося, Верховна Рада має намір дозволити реорганізувати заклади охорони здоров'я в комунальні та державні некомерційні підприємства.

Також читайте: МОЗ закупить бланки лікарняних листів майже на три мільйони гривень

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391443
VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemFXWlNhak42VW1kT1F6RXdXVlJSZG5SSFFUQk1lbEYxU0hwUmJrNUhWekJNTTFGME9VTXdNRXczVW1kT1F5c3dURWx1TUZrNFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору