EN|RU|UK
 Політика України
  50959  180

 Рада прийняла за основу і в цілому президентський законопроект про судоустрій і статус суддів. ВІДЕО

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому президентський законопроект №4734 про судоустрій і статус суддів.

За дане рішення проголосував 281 народний депутат з 226 мінімально необхідних, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

...

Законопроектом, зокрема, пропонується ліквідувати Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд, а створити Вищий антикорупційний суд, Вищий суд з питань інтелектуальної власності та місцеві окружні суди.

Крім того, законопроект Порошенка скасовує інститут "призначення судді на посаду вперше" (на п'ять років), судді призначатимуться виключно безстроково. Створювати, реорганізовувати й ліквідовувати суди буде Верховна Рада. Президент втратить ці повноваження. Верховна Рада в свою чергу втратить право вирішувати питання затримання чи арешту суддів, ці повноваження передаються Вищій раді правосуддя. Підвищується віковий і професійний ценз для судді: ним може стати громадянин України віком 30-65 років з вищою юридичною освітою і стажем у сфері права мінімум п'ять років. Скасовується абсолютний імунітет судді, його не можна буде притягувати до кримінальної відповідальності за рішення в суді, але можна буде, наприклад, - за хабарі.

Читайте також: Ігор Луценко: Я особисто знаю депутатів від БПП, яких АП шантажує з вимогою проголосувати за судову реформу

Система судоустрою спрощується: вона складатиметься з місцевих судів, апеляційних судів і Верховного Суду.

Нагадаємо, після Революції Гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була й судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 28 січня 2016 року Верховна Рада направила в КС проект змін до Конституції в частині правосуддя. А вже 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

Разом із тим для реалізації змін до Конституції необхідно також змінити й інше законодавство України. З цією метою Президент Петро Порошенко 30 травня вніс у Раду законопроект про судоустрій і статус суддів, який був зареєстрований 31 травня. Для остаточного закріплення змін у судовій системі Рада повинна розглянути й схвалити цей законопроект, а також затвердити в другому читанні та в цілому зміни до Конституції.


Источник: https://ua.censor.net.ua/v391471
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmRFaDZVbWRrUjBRd1RGUlJkblJEZVRCTVFXY3dXVVJSZEdSSFJUQk1OMUpuVGtNNE1FeENPREJaU0ZKbk9VTXdNRXczVW1nNVF6UXdURE5TWjJSSFF6Qk1URkYyYm5wU1oyUkhSREJNVkZGMFRrZFFaazVEVXpCTFFUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору