EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1301  4

 МОЗ планує спростити процедуру направлення громадян на лікування за кордон

Міністерство охорони здоров'я опрацьовує питання щодо вдосконалення процедури направлення громадян України на лікування за кордон, захворювання яких не лікуються на території України, а також зробити ці процеси більш прозорими.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства, про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України керівник апарату Роман Василишин під час брифінгу в середу.

"У першу чергу ми плануємо скоротити перелік документів, необхідних для того, щоб поставиити хворого на облік, чітко визначити перелік захворювань, які не лікуються в Україні й повинні лікуватися за кордоном, а також зробити систему більш відкритою та прозорою. Спрощення процедури дозволить виграти час, який життєво необхідний для пацієнтів, а відкритість при прийнятті рішень - запобігання корупційній складовій, а також можливим спекуляціям на цій темі", - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що станом на сьогодні в межах доведених асигнувань держбюджету України на 2016 рік комісією МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон прийняті рішення про оплату лікування за кордоном для 75 осіб на суму понад 200 млн грн., і ця сума повністю вичерпала річний план.

Читайте також: В Україні утворено державну установу "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я"

Крім того, на думку заступника міністра, і МОЗ, і держава повинні спрямувати зусилля на створення і прийняття таких політичних рішень, які б дозволили здійснювати відповідне лікування в межах України, що було б набагато економніше й ефективніше.

Як зазначив головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Хірургія серця і магістральних судин" Костянтин Руденко, вітчизняна система охорони здоров'я сьогодні дозволяє здійснювати в Україні складні операції.

"У нас є і відповідні потужності, і висококласні фахівці. Однак, наприклад, такі процедури як трансплантація серця і кісткового мозку все ж залишаються першочерговими на лікування за кордоном. Важливо законодавчо врегулювати питання трансплантації органів і розвивати високоспеціалізовану медичну допомогу в державі, для того, щоб робити операції з трансплантації в Україні, а кошти, що виділяються за відповідною бюджетною програмою, направляти на розвиток системи охорони здоров'я", - наголосив К. Руденко.Источник: https://ua.censor.net.ua/n391474
VEhrNGRrdzVRemN3V21KUmRYUkhSREJNVEZGelRrTTVNRXd6VW1vemVsRnVUa2RYTUV3elVYUTVRekF3VERkU1owNURLekJNU1c0d1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору