EN|RU|UK
 Політика України
  68991  327
Матеріали за темою:

 Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя. ВIДЕО

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому зміни до Конституції в частині правосуддя.

Як повідомляє Цензор.НЕТ , проект закону про зміни в Конституції в частині правосуддя №3524 підтримали 335 наредпів.


Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Коли війна - Конституцію не чіпати", - Савченко порівняла Україну з гранатою, окупований Донбас - із чекою і вирішила не підтримувати змін до Основного закону. ВІДЕО


в изменения конституцию

За словами заступника голови АП Олексія Філатова, зміни до Конституції вирішують три питання: деполітизації та забезпечення незалежності судової влади, створення відповідальної судової влади і перезавантаження суддівського корпусу.

"Питання призначення і звільнення суддів будуть передані в конституційний, неполітичний орган - Вищу раду правосуддя. Також, передаються функції щодо надання згоди на затримання та арешт суддів саме в цей орган. Питання призначення суддів безстроково без будь-яких випробувальних процедур також вирішується цим проектом" , - пояснив він.

Також, за словами Філатова, вперше вводиться на конституційному рівні прозорий конкурс на будь-яку посаду в суді. Він зазначив, що завдяки таким новаціям у Конституції "суддя буде користуватися імунітетом тільки щодо своєї функції і ролі як судді": "У всіх інших випадках він повинен бути прирівняний до звичайного громадянина".

"Дуже важлива норма - недоведення легальності джерел доходів судді є підставою для звільнення судді з посади", - підкреслив Філатов.

Також, будуть спрощені процедури притягнення суддів до відповідальності.

Нагадаємо, з часів закінчення Революції гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була і судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 28 січня 2016 року Верховна Рада направила в КС проект змін до Конституції в частині правосуддя. А вже 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. Для остаточного закріплення змін у судовій системі Рада повинна затвердити у другому читанні та в цілому зміни до Конституції.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n391497
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVRoMlREbERZVEJNTjFGMlpFZENNRmxNVVhWT1IwTXdXVkJTYUhSSFZ6QlpPVGd3V1VoU1p6bERNREJNTjFGemRFTjNTVTVIUVRCTVdGSm9Ua01yTUZsRVVYWk9RM2RtVGtOVE1FdEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору