EN|RU|UK
 Політика України
  10021  123
Матеріали за темою:

 "Тепер все буде інакше, тому що судді обиратимуться за конкурсом", - Яценюк про прийняття Радою змін до Конституції

Прийняття Радою змін до Конституції в частині правосуддя - важливий рубіж у проведенні реформ в Україні. Без справедливих судів результати реформи в інших галузях могли бути зведені нанівець.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав екс-прем'єр Арсеній Яценюк, коментуючи сьогоднішнє прийняття Радою закону "Про судоустрій і статус суддів", а також змін до Конституції в частині правосуддя, передає Цензор.НЕТ.

"Нарешті ми перейшли цей важливий рубіж. Реформа правосуддя набирає цілісної форми. Справедливий суд - це так само важливо, як і обороноздатність держави чи наша енергетична незалежність. Справедливий суд - це великий поступ у боротьбі з корупцією і обов'язкова передумова для економічного зростання. Справедливий суд - це наш обов'язок перед кожним громадянином України. Усі позитивні новації, реформи цілих галузей, спрощення адміністративних послуг держави або навіть створення нової поліції були б малоефективними в умовах старого забюрократизованого і корумпованого кривосуддя. Ми не могли рухатися далі, коли за хабар можна було випустити на волю будь-якого злочинця, скасувати важливе державне рішення чи відстояти забаганку олігархів, знехтувавши інтересами мільйонів громадян", - заявив він.

Читайте також: Пайєтт привітав прийняття Радою конституційних поправок щодо судової реформи: Це історичний день і великий крок уперед

яценюк

"Тепер все буде інакше, бо судді обиратимуться за конкурсом. Усі нинішні не зможуть працювати далі, не пройшовши через конкурси чи жорсткі кваліфікаційні вимоги та іспити. Нове законодавство гарантує громадськості можливості для контролю за усіма претендентами на суддівську мантію. Для цього запрацює Громадська рада доброчесності. І головне - віднині недоторканість суддів суттєво обмежена", - додав лідер" Народного фронту ".

"Сьогодні Верховна Рада прийняла історичне рішення. До цього прагнула вся Україна. На це сподівалися всі, хто вірить в нашу державу і підтримує нас у ці непрості часи", - резюмував Яценюк.

Дивіться акож на "Цензор.НЕТ": Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя. ВIДЕО

Нагадаємо, з часів закінчення Революції гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була й судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 28 січня 2016 року Верховна Рада направила в КС проект змін до Конституції в частині правосуддя. А вже 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 червня Рада також схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.

2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. Для остаточного закріплення змін у судовій системі Рада повинна затвердити у другому читанні та в цілому зміни до Конституції.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391525
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmNqbEhSekJNV0ZGMlpFZFBNRXh2ZGt3NVEyRXdURGRSZG1SSFFqQlpURkYxVGtkRE1GbFFVbWgwUjFjd1dUazRNRmxJVW1jNVF6QXdURGRSYzNSRGQwbE9SMEV3VEZoU2FFNURLekJaUkZGMlRrTjNaazVEVXpCTFFUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору