EN|RU|UK
 Політика України
  37189  43

 В Україні вводиться Єдиний реєстр боржників

Верховна Рада України прийняла закон України "Про виконавче провадження" (2507А).

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН, за таке рішення проголосували 253 із 373 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом вводиться інститут приватних виконавців і формування Єдиного реєстру боржників.

При цьому визначено перелік рішень, які не можуть виконуватися приватними виконавцями. Так, приватний виконавець не здійснює примусове виконання рішень про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод в побаченні з дитиною; рішень, за якими боржником є держава, державні органи, Національний банк України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави в статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків, та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету; рішень, за якими боржником є юридична особа, примусова реалізація майна якої заборонена відповідно до закону; рішень, за якими стягувачами є держава, державні органи.

Читайте також: Мін'юст виклав у відкритий доступ реєстр юридичних і фізичних осіб

Також приватний виконавець здійснює примусове виконання рішень адміністративних судів та рішень Європейського суду з прав людини; рішень, які передбачають вчинення дій щодо майна державної або комунальної власності; рішень про виселення і вселення фізичних осіб; рішень, за якими боржниками є діти або фізичні особи, визнані недієздатними або цивільна дієздатність яких обмежена; рішень про конфіскацію майна; рішень, виконання яких віднесено цим Законом безпосередньо до повноважень інших органів, які не є органами примусового виконання.

Законом визначено, коли приватний виконавець має право повернути виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання.

Відповідно до закону, реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.

Вільний і безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України в мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та друку інформації, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних і програмних засобів, без обмежень і цілодобово.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Хапуги бояться створити Антикорупційний суд", - активісти під Радою протестують проти спроб заблокувати створення Антикорупційного суду. ВІДЕО

Також законом передбачено формування Єдиного реєстру боржників - систематизованої бази даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників і запобігання відчуження боржниками майна.

Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими і розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

Реєстрація боржника в Єдиному реєстрі боржників не звільняє його від виконання рішення.

Відповідно до закону, під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи і кошти, в тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, в тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних і реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України спільно з державними органами, які забезпечують їх ведення.

Крім того, законом визначено порядок виплати стягнених грошових сум.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391541
VEhrNGRrdzVRM2d3VERkU1owNURlbVpPUXpNd1RFUlJkWFJES3pCTU1UZ3dXVVJSZEdSSFZUQlpTRkpuZEVkQlprNURVekJMUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору