EN|RU|UK
 Політика України
  15511  100
Матеріали за темою:

 Ми отримали кота в мішку. Підводних каменів досить багато, - Касько про судову реформу

У народних депутатів Верховної Ради було дуже мало часу для детального вивчення документів щодо прийнятого закону про судоустрій і статус суддів.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на "Гордон" таку думку висловив екс-заступник Генерального прокурора України Віталій Касько.

"Цей документ на 150 аркушів, який роздали депутатам напередодні, щодо нього є "за" і "проти". Наприклад, деякі повноваження президента, що стосуються призначення суддів, у результаті так і залишилися, хоча вони і вважаються церемоніальними, але насправді підводних каменів досить багато. Створення цієї так званої триланкової системи судів, коли в середині третьої ланки ховаються колишні вищі суди. Тобто Верховний суд, що складається з вищих судів замість палати, але таке враження, що намагалися косметично заховати ті ж чотири інстанції під одну", - зазначив він.

Також читайте: У ЄС чекають на всеосяжну судову реформу в Україні, - глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні і єврокомісар Хан

За словами Каська, для вивчення документів щодо прийнятого закону у народних депутатів було дуже мало часу.

"Як на мене, треба дуже уважно почитати, подивитися цей документ. На жаль, прийняття закону відбулося швидко і без громадського обговорення, тому, на мій погляд, в результаті ми отримали кота в мішку ... Важливо, щоб не довелося по ходу вносити зміни до прийнятого закону. Коли все робиться за кілька днів, просто підкладають документ такого обсягу, то завжди є великі ризики того, що доведеться багато чого змінювати", - зазначив він.

Як повідомлялося, сьогодні Верховна Рада прийняла за основу і в цілому президентський законопроект №4734 про судоустрій і статус суддів.

Читайте також: "Тепер все буде інакше, тому що судді обиратимуться за конкурсом", - Яценюк про прийняття Радою змін до Конституції

Законопроектом, зокрема, пропонується ліквідувати Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд, а створити Вищий антикорупційний суд, Вищий суд з питань інтелектуальної власності та місцеві окружні суди.

Крім того, законопроект Порошенка скасовує інститут "призначення судді на посаду вперше" (на п'ять років), суддів призначатимуть виключно безстроково. Створювати, реорганізовувати і ліквідовувати суди буде Верховна Рада. Президент втратить ці повноваження. Верховна Рада у свою чергу втратить право вирішувати питання затримання або арешту суддів, ці повноваження передаються Вищій раді правосуддя. Підвищується віковий і професійний ценз для судді: ним може стати громадянин України віком 30-65 років з вищою юридичною освітою і стажем у сфері права мінімум п'ять років. Скасовується абсолютний імунітет судді, його не можна буде притягувати до кримінальної відповідальності за рішення в суді, але можна буде, наприклад, - за хабарі.

Система судоустрою спрощується: вона буде складатися з місцевих судів, апеляційних судів і Верховного Суду.
.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n391571
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmJYUkRkekJaU0ZKcVRrTTJNRXcwZGt3NVIwSXdXVkJSZEU1REt6Qk1URkZ6UTBSU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhOQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору