EN|RU|UK
 Політика України
  4244  122
Матеріали за темою:

 Зміни в Конституції в частині правосуддя - одне з найголовніших рішень за час мого президентства, - Порошенко

Судова реформа - завершення масштабного перезавантаження всіх гілок і рівнів влади.

Про це під час вступного слова на прес-конференції заявив Президент України Петро Порошенко, інформує Цензор.НЕТ.

"Те, що відбулося вчора - це була перемога всіх українців. Учора Верховна Рада підтримала запропонований мною законопроект про судоустрій і статус суддів. Також учора були проголосовані зміни до Конституції в частині судової реформи. Відновлення справедливості - це найголовніше в цій реформі. Це завершення масштабного перезавантаження всіх гілок влади. Після Революції Гідності відбулися президентські вибори, потім парламентські і місцевої влади, після цього було перезавантаження уряду. Після вчорашнього голосування починається перезавантаження судової гілки влади. Левову частку часу в останні тижні я витрачав на переговори з фракціями, з депутатами. Переконував фракції та окремих депутатів у важливості голосування за зміни до Конституції в частині правосуддя. Без зайвого пафосу хочу сказати, що вважаю це рішення одним із найважливіших за час мого президентства. Я дякую всім, хто підтримав конституційні зміни", - заявив він.

Також читайте: Золотовалютні резерви країни поступово і постійно збільшуються без участі міжнародних партнерів, - Порошенко

"Шкода, що проти реформи і на захист суддівської касти висловилися ті політичні сили, яких я важав своїми партнерами по демократичному, європейському табору. Хочу окремо наголосити, що якби вчора реформа провалилася, якби вчора ми побачили на табло 299-298, це чітко б означало консервацію існуючої судової влади на роки. Лише через рік ми б отримали право реєструвати законопроект, потім обговорення, потім перше, друге читання. Перед парламентськими виборами ніхто б цього не робив. Почати дискусію про повне перезавантаження судової гілки влади ми змоли б лише з новим парламентом після 2020 року", - додав Президент.

"Зараз реформі бути. Зміни відбудуться. На жаль, не за один, але закон передбачає за два роки глибоке очищення влади. Причому процес починається з Верховного суду. Вже за півроку ми повинні завершити конкурси, відбори, перевірки, призначення, обрання: повинен бути повністю сформований новий Верховний суд. Усі нові судді призначатимуться на конкурсній основі. Цей процес почнеться вже в 2016 році. Доступ до посади суддів відкривається юристам, адвокатам, науковцям. Каста зруйнована. Судді позбавляються повної недоторканності. Після завершення реформи незалежність суддівської системи посилиться, а політичний вплив зменшиться. Я позбавив самого себе таких можливостей змінами до Конституції. Реформа повертає людям право на чесний справедливий суд", - підкреслив він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Щонайменше 5000 із 7000 суддів будуть відправлені у відставку, - Аваков про судову реформу

"Мене переповнює оптимізм. Я дуже задоволений учорашнім рішенням парламенту. Упевнений, що ми зруйнували сценарій російського агресора, який хотів продемонструвати світові хаос і відсутність взаємодії з парламентом. Цей сценарій був провалений", - резюмував Порошенко.


Нагадаємо, після Революції Гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була і судова. Зокрема, наприкінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.


2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. І 2 червня Рада також схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n391683
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmJqbERLekJaUkZGMmRFZEpNRXhZVVhaa1F6WXdURFIyVERsRFlUQk1OMUYyWkVkQ01GbE1VWFZPUjBNd1dWQlNhSFJIVnpCWk9UZ3dXVWhTWnpsRE1EQk1OMUZ6ZEVOM1NVNUhRVEJNV0ZKb1RrTXJNRmxFVVhaT1EzZG1Ua05UTUV0QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору