EN|RU|UK
 Економіка
  10772  30

 Тисяча внутрішніх митних терміналів - суцільна корупція, - Біленко

99% внутрішніх терміналів треба закрити, а розмитнення скоротити з 4 годин до 20 хвилин.

Таку думку висловила керівник ТОВ "Митний контроль" Інна Біленко в сюжеті 112 каналу.
На оформлення вантажу на внутрішніх терміналах скаржаться й імпортери.

"На кордоні є митний пункт пропуску. І в рамках цього пункту пропуску знаходяться митники. Митники оформлюють сірі вантажі і контрабанду - це їхня основна специфіка. Легальні вантажі їх не цікавлять. Подібні вантажі дуже швидко пропускаються на внутрішню митницю України", - розповідає Дмитро, імпортер.

За словами керівника "Митного контролю" Інни Біленко, відкрити внутрішній термінал просто - усе коштуватиме близько 20 000 доларів.

"Внутрішня митниця - це корупція, тому що сам термінал - це корупція. 100% терміналів в Україні приватні, за нашою інформацією, жоден термінал не працює без відкатів. Без відкатів його і не відкриють. Для відкриття терміналу вимоги - дуже прості, потрібно зібрати пакет документів і мати 20 тис. доларів", - говорить вона.Біленко акцентує увагу на тому, що заїзд на внутрішній термінал платний і може досягати двох тисяч гривень. І додає - один термінал за добу може прийняти тисячу автомобілів. А це майже 100 000 доларів.


"Що таке термінал? Це шматок асфальту, огородження з колючим дротом, пара будок і приміщення для митниці", - додає Біленко.

За її словами, кількість працівників митниці обмежена, тому для забезпечення роботи на новому терміналі - закриють існуючий.

"Для роботи на терміналі потрібні митники, адже штат митниці обмежений, митників переведуть з іншого терміналу, а термінал, з якого їх забрали закриють. Усе залежить від того, хто з власників терміналів має більше грошей", - зазначила керівник "Митного контролю".

Інна Біленко зазначає, якщо 99% внутрішніх терміналів закрити і скоротити час оформлення декларації з 4 годин до 20 хвилин - це буде системним кроком, що дозволяє рухатися в напрямку подолання корупції.

"До речі, в Європі взагалі немає внутрішніх терміналів, оформлення проводять на кордоні майже за 5 хвилин, якщо ставити мету - розмитнити вантаж, а не заробити гроші", - говорять у "Митному контролі".Источник: https://ua.censor.net.ua/n391692
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRms1T0RCTWVsRjFUa2RETUV3elVYVk9SMGN3V1RnOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору