EN|RU|UK
 Політика України
  2290  22

 Громадськість може не отримати ефективних важелів впливу на відбір і оцінювання суддів, - експерт

Незважаючи на створення громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС), громадськість може не отримати ефективних важелів впливу на відбір і оцінювання суддів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише у своїй статті для "Дзеркала тижня" заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт "реанімаційного пакету реформ" Роман Куйбіда.

"Висновки новоствореної громадської ради матимуть для ВККС лише характер "інформації", на яку можна навіть не реагувати. Іншими словами, вони не будуть мати вирішального значення для кваліфікаційного оцінювання суддів за критерієм доброчесності. Бо немає обов'язку ВККС мотивувати відхилення такого висновку та ухвалювати рішення про це одностайно. Крім того, громадська рада не матиме жодного впливу на конкурси на вакантні посади в місцевих судах", - сказав він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Новий закон про судоустрій дає можливість головам судів часів Януковича ще 7 років залишатися на посадах, - експерт

У ВККС немає жодного представника громадськості, а більшість становлять судді. Натомість склад ВККС передбачено розширити за рахунок двох членів - від голови Державної судової адміністрації і уповноваженого Верховної Ради з прав людини (раніше членами ВККС призначалися виключно судді). Тому загроза збереження кругової поруки залишається", - додав експерт.

Нагадаємо, після Революції Гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була і судова. Зокрема, наприкінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.


2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. І 2 червня Рада також схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: "Не передзвонив Ляшку", - Порошенко розповів, кому подякував особисто за голосування щодо зміни Конституції. ВІДЕО


Источник: https://ua.censor.net.ua/n391770
VEhrdlVXMTBSMFF3VEc1UmMyUkhWekJNVkZGelF6aDJNRXh5VVhaMFF6a3dXVXhTWjA1REt6Qk1kbEpxU0hwU1oyUkhSREJNVkZGMmRFTjVNRXhCWnpCWlJGRjBaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEVJNE1GbElVbWM1UXpBd1RGUlNhak42VVhNNVIwRXdURGRSZGs1RGR6Qk1WRkpuWkVkTk1FeHlVWE5EUkZKblRrTjNNRXhVVVhOSWVsRnJkRU5oTUVweVVXOWtRMm89
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору