EN|RU|UK
 Політика України
  18778  333

 "Абсолютну монополію в призначенні суддів віддали Президенту України", - Тимошенко про судову реформу

Зміни до Конституції щодо судочинства, прийняті нещодавно Верховною Радою, є імітацією судової реформи.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила лідер фракції "Батьківщина", народний депутат Юлія Тимошенко.

"Не можуть політики брати участь у призначенні суддів, оскільки це прямий шлях до корупції, до політичної залежності суддів, тобто до несправедливої судової системи. Один вже важливий крок робиться - прибрали вплив парламенту. І це правильно. Але я не можу погодитися з тим, що абсолютну монополію в призначенні суддів віддали Президенту України. Він такий же політичний гравець, як і всі інші політичні органи країни. І тому забрати у парламенту право призначати і звільняти суддів правильно, але неправильно віддати Президенту право призначати суддів указом", - сказала вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Громадськість може не отримати ефективних важелів впливу на відбір і оцінювання суддів, - експерт

"Все хороше в конституційних змінах чомусь перенесено для втілення на роки. А те, що Президенту віддається повна монополія на призначення суддів, вводиться негайно", - сказала парламентарій. "Це не реформа, а ще одна монополізація влади Президентом", - зазначила політик.

Нагадаємо, після Революції гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була й судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. І 2 червня Рада також схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n391805
VEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyRXdURGRSZG1SSFFqQlpURkYxVGtkRE1GbFFVbWgwUjFjd1dUazRNRXd2VW1kT1F6UXdUR1pSZG1SRGR6QlpabEYwWkVNNU1Fd3pVbW96ZWxKblpFZEVNRXhVVVhaMFEza3dURUZuTUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPREJNUWpnd1dVaFNaemxETURCTVZGSnFNM3BSYTNSRFoyWk9RMll3V1VSUmRHUkRNekJNYWxGMFRrTXhNRXd6VW1kdWVsRnJaRU4zTUZsTVVtcE9Rell3V21KUmMzUkhTakJNYWxGMlpFTjM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору