EN|RU|UK
 Політика України
  17668  59
Матеріали за темою:

 "Я маю намір змінити більшість обласних прокурорів", - Луценко

Систему прокуратури очікують масштабні чистки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в ході зустрічі з представниками Конгресу США. Свою промову чиновник опублікував у блозі на "Українській правді".

"Я маю намір змінити більшість обласних прокурорів. Звичайно, я оберігатиму слідчих. Але керівниками повинні бути 35-40-річні працівники середньої ланки. Ці молоді люди повинні змінити атмосферу в обласних прокуратурах", - підкреслив він.

"Коли Президент пропонував мені цю посаду, я сказав, що погоджусь лише за двох умов: повний карт-бланш щодо всіх посадових осіб з будь-якої партії або регіону, а також я йду в Генпрокуратуру на півтора-два роки. За цей час я хочу на найнижчому рівні - в місцеві прокуратури - привести якомога більше молодих людей ззовні системи, з адвокатського середовища. Думаю, що за ці 1,5-2 роки трава проб'є асфальт. Але спочатку потрібно звільнити старих прокурорів", - сказав Генпрокурор.

"Я призначив 35-річного Петра Шкутяка, такого собі чистильника системи, керівником робочої групи з очищення прокуратури. Він проливав кров на війні, а тепер увіллє нову кров у систему прокуратури. Його завдання просте: він бере подані прокурорами декларації про доходи й порівнює їх з реальним життям прокурорської сім'ї. Невідповідність доходів і витрат - це підстава для звільнення людини з органів прокуратури. Саме такий чистильник повинен вигнати з прокуратури таких бізнес-прокурорів. Це буде перший етап чистки", - зазначив Луценко.

Також читайте: З органів прокуратури будуть звільнені сотні людей, - заступник генпрокурора Теличенко

"На другому етапі я дуже розраховую на допомогу Сполучених Штатів Америки. Уже рік точаться дискусії про створення Генеральної інспекції при ГПУ. Міністерство юстиції США запропонувало ефективну модель цього органу. На жаль, останні півроку ця тема тільки обговорювалася, а не реалізовувалася. На зустрічі з представниками посольства США ми узгодили план створення Генінспекції. Було б непогано, щоб парламент прийняв невеликі технічні правки в закон для більшої ефективності. Але якщо Верховна Рада піде на канікули без прийняття цього закону, то не шкода. Думаю, що внутрішніми рішеннями ГПУ ми створимо такий орган", - заявив він.

"У липні ми очікуємо відомого американця українського походження - пана Богдана Витвицького. Я хочу запропонувати йому посаду керівника комісії, яка відбиратиме на конкурсі членів цієї інспекції. Це мають бути не тільки прокурори, а й оперативні працівники СБУ, які разом створять незалежний слідчо-оперативний підрозділ. Він буде підпорядковуватися тільки Генпрокурору, і буде повний карт-бланш на виявлення хабарництва або незаконних дій з кримінальними розслідуваннями щодо будь-якого працівника прокуратури", - сказав Луценко.

Нагадаємо, Юрій Луценко був призначений Генеральним прокурором 12 травня. Щоб це стало можливим, Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що дозволяють стати Генпрокурором людині без юридичної освіти.

Глава ГПУ вже зробив перші кадрові перестановки у відомстві і призначив своїми заступниками Дмитра Сторожука, Євгенія Єніна і Валентину Теличенко.Источник: https://ua.censor.net.ua/n391884
TUV4UVVYUmtRemt3VEM5U1owNURLekJNY2xKbk9VZEJNRXczVW1kRFJGRjFPVWRFTUZsaVVYUmtRemt3VEhKUmRtazRkakJLZGxKbk9VZEhNRXhZVVhaa1F6WXdURFIyVERsRE1EQk1XRkYxZEVNM01FeEVVbWRPUTNjd1dXSlNiSFJIVUdaT1F6QXdURGRTYUdSREt6Qk1WRkYxU0hwUmRqbEhRVEJNTjFGMWRFZEVNRmxFVVhOT1IwTXdXVkJTWjA1RGQyWk9Rek13VEV4U2JIUkROekJaZWxGMlpFTXhNRXd6VVhaa1IxQm1Ua2RCTUV4WVVtaE9ReXN3V1VSUmRrNUROR1pPUXk4d1dVUlJkblJETmpCWlVGSm5Ua01yTUZsQ09EQktVRkZ1T1VOcQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору