EN|RU|UK
 Політика України
  15624  73

 Низка волонтерів та активістів заявили про вихід з процесу атестації поліції

Сьогодні в ході прес-конференції в Києві активісти "Автомайдану", ГО "Народний тил" і "Комбат.Юа" заявили про вихід з процесу атестації поліції у зв'язку з кардинальною зміною на гірше механізму проведення атестації і захопленням контролю над процесом з боку МВС.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ВО "Автомайдан".

Як відомо, атестація співробітників МВС почалася наприкінці минулого року з Києва та Київської області. Після Києва атестація пройшла в Хмельницькому, Рівному, Луцьку, Миколаєві та Одесі, після чого механізм атестації був видозмінений і вже за новою процедурою відбувся серед керівного складу працівників поліції в Черкасах, Житомирі, Вінниці, Херсоні та Чернігові.

"Процес проведення атестації співробітників МВС зазнав суттєвих змін після атестування в Одесі. Так, якщо раніше організацію процесу повністю здійснювала незалежна рекрутингова агенція, то зараз їздити по регіонах та відбирати громадські організації почали радники міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його кадровий департамент. Тобто, представники МВС самі обирають "громадськість", яка буде їх атестувати - в результаті такого відбору місця незалежних ГО зайняли "кишенькові" активісти. Більше того, радники міністра зараз, в обов'язковому порядку, є головами комісій, окрім того, кількісна більшість комісії також на стороні старої системи, тобто, під час засідання комісій мають вирішальний голос, що сприяє розбалансуванню комісій на користь представників МВС, а не громадськості", - повідомив активіст ВГО "Автомайдан" Євген Голубенко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Переатестація "відсіює" до 30% керівного складу поліції, - Аваков

Активісти зазначили, що переформатування процесу уже очевидно вплинуло і на результати атестації.

"Якщо після проведення атестації в Києві та області за словами начальника поліції Хатії Деканоідзе було звільнено близько 80% керівного складу працівників міліції, то за інформацією, нещодавно озвученою міністром МВС Арсеном Аваковим, кількість звільнених співробітників керівного складу МВС у п'яти областях, де проходила атестація за новим принципом, становила до 30%. Але навіть ці цифри, за нашими даними, суттєво завищені" - розповів активіст ГО "Народний тил" та член атестаційних комісій Роман Синіцин.

Учасники прес-конференції також розповіли про сумнівну репутацію окремих радників міністра внутрішніх справ, які зараз активно ведуть відбір представників громадськості до комісій. Зокрема, активіст ВГО "Автомайдан" Олег Пушак повідомив таке:

Також читайте: Нацполіція оскаржила відновлення на посаді екс-заступника начальника ГСУ Мамки, - Деканоідзе

"Показовим є те, хто саме із радників міністра залучений до процесу атестації та відбору представників громадськості. Так, зараз, активним відбором ГО в різних областях опікується колишній народний депутат - Михайло Апостол, який, окрім всього, нещодавно став одним із фігурантів так званої "чорної бухгалтерії Партії регіонів". Згідно з матеріалами, оприлюдненими депутатом Сергієм Лещенком, Михайло Апостол отримав від Партії регіонів більше як півтора мільйона доларів. На нашу думку така людина не може відбирати громадськість, а тим більше атестувати співробітників МВС, а сама має підлягати люстрації та має бути негайно звільнена з посади радника міністра внутрішніх справ".

Також, учасники брифінгу зазначили, що попри вихід з атестації готові працювати над реформування МВС у подальшому, але лише за умови припинення узурпації процесу представниками старої міліцейської системи, очоленої Арсеном Аваковим.

"Ми розуміємо, що в тому вигляді, в якому атестація проходить зараз в більшості областей, - виправити процес майже неможливо. Єдиним можливим виходом, на нашу думку, є проведення повторної атестації з виправленням всіх законодавчих та інших недоліків, а також у разі недопущення до контролю та реалізації процесу представників старої системи та безпосередньо Арсена Авакова особисто чи опосередковано. В разі якщо буде прийняте рішення про проведення повторної атестації ми, знаючи всі проблеми атестації на кожному з етапів, готові працювати над їх виправленням та повернутися до процесу" - зазначила активістка "Автомайдану" Катерина Бутко.Источник: https://ua.censor.net.ua/n391974
TUV3dlVYUmtSMEV3VEZoUmMwNUhRekJNV0ZKblpFZERNRXhFVW1oMFIxY3dXVGhuTUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhaMFIxaEpUa012TUV3M1VYVTVSMWN3V1dKU2JIUkhXRXg1TDFGelRrTTJNRmxNVVhWT1Eza3dXbUpTWjJSSFEweDVMMUZ6ZEVNck1FeDJVWFowUXprd1dVeFJkR1JIUVRCTWFEZ3dTaTlSZEdSSFFUQk1XRkZ6VGtkRE1FeFlVbWRrUjBNd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dTbnBSYTNSRGFHWk9RMlF3VEVSU2FIUkRMekJNTjFGMU9VZFhNRmxpVW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору