EN|RU|UK
 Політика України
  5494  4

 Україна і Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері, - Міненерговугілля

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив із першим заступником міністра енергетики Республіки Білорусь Леонідом Шенцом низку питань співпраці в енергетичній сфері.

Зустріч відбулася 6 червня в рамках поїздки української делегації на чолі з главою Міненерговугілля до Мінська, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби відомства.

Українська сторона підтримала пропозицію білоруських колег щодо відновлення роботи українсько-білоруської робочої групи зі співробітництва у сфері енергетики в рамках роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

"Сподіваюся, що робота зазначеної робочої групи сприятиме розв'язанню проблемних питань та подальшому взаємовигідному співробітництву сторін", - наголосив міністр Ігор Насалик.

Читайте також: G-7 схвалила результати енергетичних реформ в Україні

Одним із важливих питань, обговорених під час зустрічі, є поновлення експорту електроенергії з України до Республіки Білорусь, який було тимчасово зупинено з листопада 2014 року. За словами міністра Ігоря Насалика, поновлення експорту дозволить збільшити навантаження енергоблоків українських АЕС, а також частку атомної генерації в структурі виробництва та зменшити собівартість електроенергії в Україні. Крім того, сторони визначили, що постачання електроенергії здійснюватиме Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго".

Міністр нагадав, що Міненерговугілля розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про збільшення потенціалу експорту електричної енергії" з метою створення сприятливих умов для експорту електроенергії. Наразі це розпорядження проходить процедуру погодження в органах виконавчої влади, а після його прийняття будуть визначені конкретні терміни та обсяги постачання електроенергії.

Також сторони обговорили технічну можливість транзиту української електроенергії через Білорусь до Литви, забезпечення паралельної роботи енергосистем України та Білорусі, а також отримання аварійної допомоги в разі потреби.

Білоруська сторона зацікавилася перспективами співпраці у сфері атомної енергетики. Зокрема, Україна готова запропонувати свої послуги щодо підготовки та навчання персоналу АЕС у Національному центрі підготовки ремонтного персоналу на ЗАЕС "НАЕК "Енергоатом", де в натуральну величину змодельована ядерна парогенеруюча установка реактора ВВЕР-1000.

Також читайте: Ціна на газ - це плата за незалежність, - Насалик

Також представники делегацій обговорили можливість надання українськими фахівцями послуг інженерно-технічного супроводу та організації робіт з монтажу, ремонту, реконструкції та модернізації обладнання АЕС. Українські спеціалісти готові поділитися досвідом з ліквідації наслідків радіаційних аварій, транспортування радіоактивних відходів, а також взяти участь у виробництві та постачанні устаткування для АЕС.

Українська сторона наголосила також про готовність до співпраці з білоруськими партнерами в галузі гідроенергетики. Зокрема, двосторонні відносини Всеукраїнської громадської організації "Асоціація Укргідроенерго", до якої входять найпотужніші підприємства галузі, відкрили б можливість поставки в Білорусь гідротурбін гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, механічного устаткування гідротехнічних споруд та іншого обладнання.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n391978
VEhrdlVXNWtRM2N3V1VoUmMwNUROekJNYWxGMWFUaDJNRXhZVVhaa1F6RXdXVVJSY3psRE1UQlpURkYxVGtNMk1FeENPREJLU0ZKc2RFTTNNRXczVW1kT1IwUXdXVWhTYWtFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору