EN|RU|UK
 Політика України
  3201  8

 У МВС не бачать конфлікту в процесі атестації поліції

Світоглядного або ціннісного конфлікту між членами комісії, які були рекомендовані Нацполіцією і Міністерством внутрішніх справ України та представниками громадськості, на сьогодні немає.

Про це сьогодні, 6 червня, заявив радник міністра внутрішніх справ України, керівник однієї з атестаційних комісій Іван Варченко, передає Цензор.НЕТ з посиланням на повідомлення Департаменту комунікації МВС України.

"В абсолютній більшості, в 99% випадків, всі рішення комісії - це консолідоване голосування. Буває різниця в один або два голоси, однак це різниця в дискусії, а не конфлікт", - повідомив Варченко.

Він зазначив, що в кожній області в атестаційну комісію подають заявки від 100 до 400 громадських активістів, але обирається тільки 20-25 осіб.

"Це означає, що у кількох сотень людей відповідно є два вибори: або включитися й далі брати участь у суспільному процесі, який називають переатестацією, або стати в опозицію до цього процесу і сказати: "все пропало, тому що ми не потрапили"", - зазначив Варченко.

Також читайте: Низка волонтерів та активістів заявили про вихід з процесу атестації поліції

Він підкреслив, що члени атестаційної комісії, рекомендовані поліцією, це люди, які пройшли жорстке горнило суспільної переатестації.

"Якщо хтось заявляє, що ці люди також "зрадники", то тоді вже варто оцінити роботу й громадськості, яка брала активну участь у перших етапах переатестації. За такою логікою, рівень їхньої роботи так само нульовий", - додав радник міністра.

На думку Варченка, зараз в атестаційних комісіях встановлений баланс, адже посилено участь громадськості: замість двох представників, як це було раніше, зараз у комісію входять три. Також, за його словами, в комісіях працюють три представники від Нацполіції і один від МВС.

Читайте також: Переатестація "відсіює" до 30% керівного складу поліції, - Аваков

"Ми посилили цей сегмент, розуміючи, що воно того варте. Якщо у когось є претензії до представників громадськості, то називаймо прізвища і конкретні випадки. В іншому випадку - це лише емоції", - зазначив Варченко.

Нагадаємо, сьогодні, 6 червня, активісти "Автомайдану", ГО "Народний тил" і "Комбат.Юа" заявили про вихід із процесу атестації поліції у зв'язку з кардинальною зміною на гірше механізму проведення атестації і захопленням контролю над процесом з боку МВС.

За словами активістів, процес проведення атестації співробітників МВС зазнав істотних змін. Так, якщо раніше організацією процесу повністю опікувалося незалежне рекрутингове агентство, то зараз їздити по регіонах і відбирати громадські організації почали радники міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і його кадровий департамент.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n392023
TUV3dlVYUmtSMEV3VEZoUmMwNUhRekJNV0ZKblpFZERNRXhFVW1oMFIxY3dXVGhuTUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhaMFIxaEpUa012TUV3M1VYVTVSMWN3V1dKU2JIUkhXRXg1TDFGelRrTTJNRmxNVVhWT1Eza3dXbUpTWjJSSFEweDVMMUZ6ZEVNck1FeDJVWFowUXprd1dVeFJkR1JIUVRCTWFEZ3dTaTlSZEdSSFFUQk1XRkZ6VGtkRE1FeFlVbWRrUjBNd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dTbnBSYTNSRGFHWk9RMlF3VEVSU2FIUkRMekJNTjFGMU9VZFhNRmxpVW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору