EN|RU|UK
 Політика України
  3934  45

 Варченко: у судах розглядається близько тисячі позовів від звільнених під час переатестації поліцейських

У судах сьогодні розглядається близько тисячі позовів від звільнених під час атестації поліцейських.

Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

Читайте на "Цензор.НЕТ": У п'яти областях України звільнено від 30 до 50% керівного складу поліції, - радник міністра МВС Філенко

"У цифрах це виглядає таким чином: наразі близько 1000 позовів, які розглядаються в українських судах щодо поновлення на роботі звільнених під час атестації поліцейських. З них рішення близько 90 проти 10 проти реформи в поліції. Тобто суди вимагають поновити звільнених урезультаті атестаційних процесів поліцейських на їхніх місцях. Тому зрозуміло, що така статистика для нас є вкрай незадовільною, ми розуміємо, що з цим треба щось робити, і, власне, ця статистика... Ми пояснюємо її так само певними недоліками, недосконалостями на першому етапі атестації, і зараз намагаємося її виправити, вирівняти. Зокрема, такими недоліками в судових процесах є те, що звільнені з поліції правоохоронці заявляли, що комісія не мала можливості скласти розуміння щодо їхнього професійного рівня через те, що в комісії не було фахівців", - заявив він.

Тому, за його словами, зараз у кожній комісії є двоє поліцейських, які розуміються на криміналістичному праві, на слідстві і які здатні давати якісні оцінки і ставити якісні запитання, що стосуються керівників і поліцейських, які проходять за своїм фаховим рівнем.

Читайте також: Викритий у сепаратизмі поліцейський Бірбасов не пройшов переатестації

"Наступним нововведенням стало введення протоколу, те, що теж раніше заперечувалось виходячи з питань захисту прав людини і соціального захисту, зокрема і звільнених правоохоронців. Раніше ми не допускали ведення будь-яких записів, зараз ведеться протокол, і в цьому протоколі фіксуються всі запитання та відповіді, і ці протоколи обов'язково стануть частиною доказів у судових процесах… Ми визнаємо в частині того, що не помиляється той, хто нічого не робить і нікуди не йде. І ми розуміємо, що значну частину процесів ми започатковували з коліс практично, реформуючи всю цю систему", - додав він.

Він зазначив, що процес переатестації буде продовжено, він обов'язково успішно завершиться.

"Ми будемо мати реформовану поліцію, яка буде значно якіснішою та ефективнішою. Але це не означає, що й надалі ми не будемо працювати над її вдосконаленням, над підвищенням якості", - підсумував Варченко.

Також читайте: У МВС не бачать конфлікту в процесі атестації поліції

Нагадаємо, що 11 травня почалася атестація керівного складу поліції п'яти областей. Як повідомлялося, за підсумками переатестації в Києві було звільнено 80% правоохоронців, керівників вищої ланки, і 70% - середньої ланки. Відзначимо, що за даними міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, у країні переатестацію не проходять 25-30% співробітників з керівного складу поліції і близько 12-15% - з рядового.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n392074
TUV3dlVYUmtSMEV3VEZoUmMwNUhRekJNV0ZKblpFZERNRXhFVW1oMFIxY3dXVGhuTUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhaMFIxaEpUa012TUV3M1VYVTVSMWN3V1dKU2JIUkhXRXg1TDFGcmRFTjNNRmxFVW1nNVF6RXdURE5SZFhSREsweDVMMUpuWkVkRU1FeFNPREJLTDFGMFpFZEJNRXhZVVhOT1IwTXdURmhTWjJSSFF6Qk1SRkpvZEVkWE1GazVPREJLZWxGcmRFTm9aazVEWkRCTVJGSm9kRU12TUV3M1VYVTVSMWN3V1dKU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору