EN|RU|UK
 Суспільство
  10616  37

 Садовий просить Порошенка і Гройсмана оголосити Львів і прилеглі села зоною надзвичайної екологічної ситуації

Львівський міський голова Андрій Садовий звернувся до Президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням оголосити Львів і прилеглі села Малехів і Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації через НП на полігоні з побутовими відходами.

"На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша - це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного обвалу і, відповідно, загроза для водойм з інфільтратами. На сьогодні ми зміцнили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самого водоймища і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема - це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де відразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку більш ніж 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потрібна допомога з боку держави", - цитує мера Цензор.НЕТ з посиланням на Львівську міськраду.

Садовий також зазначив, що зараз необхідно вирішити три головні завдання. Перше - знаходження місця для вивозу сміття зі Львова та усунення екологічної загрози для міста. Друге - прискорення процедури узгодження з боку Мінрегіонбуду проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва заводу глибокої переробки сміття. За його словами, відповідний документ вже два місяці перебуває на узгодженні в Кабміні і Львів має шанс стати першим українським містом, яке вирішить питання сміття за європейськими стандартами. І третє - об'єктивне розслідування всіх обставин пожежі. "Є всі ознаки умисного підпалу полігону, що призвело до смерті людей і екологічної загрози", - додав мер Львова.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Місцева сільрада повністю закриває Грибовицьке сміттєзвалище з 1 червня через трагедію

Відповідно до закону "Про зону надзвичайної екологічної ситуації", такий статус отримують території, де існує "загроза життю і здоров'ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n392136
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTFNGRnpUa013TUV3M1VYTjBRelF3VEd3NE1FcFFVbWRPUXlzd1RHNVNaMlJET0RCTVJGRjJVemgyTUZsSVVYWk9SMWN3V1V4U1ozUkhVR1pPUXpNd1RFeFJjMDVETnpCTWFsSnBaRU14Wms1RE1UQk1jbEYyZEVNM01FdzNVWE01UjFjd1dUazRNRXhNVW14MFF6QXdXVmhSZG5SRE1EQk1hRGd3U25aU2FrNURlVEJhWWxGemJucFJiVGxIVFRCTVRGSnNkRU41TUZsdVVYVk9Remt3VEVFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору