EN|RU|UK
 Політика України
  3416  17

 Блоки Чорнобильської АЕС повністю звільнені від відпрацьованого ядерного палива, - Семерак

6 червня 2016 року було завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС. До цього від ядерного палива були повністю звільнені енергоблок № 2 і № 3.

Про це сьогодні заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Мінекології.

"Роботи з вивантаження блоків від відпрацьованого ядерного палива тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1", - повідомив міністр.

Семерак наголосив, що новий статус енергоблоків Чорнобильської АЕС дозволить перейти до наступного етапу, зняття їх з експлуатації.

"Сьогодні завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні відчуження суттєво зросте", - зазначив міністр.

Читайте також: Україна зобов'язується завершити будівництво саркофага в Чорнобилі у визначені терміни, - Порошенко

Семерак також нагадав, що Міністерство екології і природних ресурсів України працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.

У результаті виконаного вивантаження відпрацьованого ядерного палива статус блоків № 1 і №2 буде змінений.

"Ці блоки вже не вважатимуться ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів з поводження з радіоактивними відходами", - розповів глава Мінекології.

Статус "ядерної установки" залишиться у сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1), в якому зараз зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.

Нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада України прийняла в першому читанні президентський законопроект № 4437, який дозволить розпочати реорганізацію зони відчуження в екологічно безпечну територію змін, реформ та інновацій. Крім того, цей законопроект дозволить почати будівництво на території Чорнобильської зони сонячних електростанцій.

Законопроект також передбачає створення в зоні відчуження Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та інших об'єктів природно-заповідного фонду, які дозволять почати процес реінтеграції постраждалої території. Зараз законопроект допрацьовується і найближчим часом буде винесений у парламент для прийняття в другому читанні.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n392139
VEhrdlVXOWtRekV3VEhwUmRHUkhRVEJNUkZGMWFUaDJNRXRtVVd0T1ExWXdTMFk0TUVwNlVteDBRemt3VEZoUmRYUkRLekJNZGxGMmRFTjZNRnBpVW13emVsRndPVU1yTUZsRVVYWmtReXN3VEVoUmRVNUROekJaZHowPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору