EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3226  52

 Кабмін сконцентрується на енергоефективності - факторі здобуття Україною енергонезалежності, - Гройсман

Кабінет Міністрів України сконцентрує зусилля на енергоефективності, що є фактором набуття Україною енергонезалежності.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань енергоефективності.

За його словами, сектор енергоефективності в Україні є перспективним, привабливим для інвестування та дозволить стимулювати видобуток газу в Україні, запроваджувати альтернативні джерела енергії та забезпечити енергетичну незалежність країни. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань енергоефективності під головуванням Президента України Петра Порошенка у вівторок, 7 червня.

"Сьогодні настав період, коли ми сфокусувалися на енергоефективності України, на тому, щоби отримувати власну незалежність за рахунок розвитку власного видобутку газу, запровадження альтернативних джерел енергії, нетрадиційних джерел палива. Я вважаю, що цей напрямок є з надзвичайно високим потенціалом", - заявив Володимир Гройсман.

За його словами, питання енергоефективності сьогодні є дуже важливим. Відсутність енергозаощадження та постачання газу з Російської Федерації протягом багатьох років поставило Україну та її державність у залежність, зменшило конкурентоспроможність та породило багато викликів у всіх сферах. Крім того, за роки незалежності умисно знищувався видобуток газу в Україні, підкреслив Гройсман.

За останні декілька років Уряд зробив "важкі, але правильні кроки" щодо диверсифікації постачання газу, нагадав Володимир Гройсман. "І також те, що ми змогли сьогодні відмовитися від газу з Російської Федерації, говорить про абсолютно правильний крок, який був зроблений", - зауважив він.

Прем'єр-міністр зазначив, що в Уряді напрацьовані ініціативи, які дозволять зменшити споживання газу, збільшити видобуток, а також побудувати ефективну систему соціального захисту для мінімізації збитків після запровадження ринкової ціни на газ. Також потрібно провести дерегуляцію та досягти ефективності у даній сфері, що сприятиме її інвестиційній привабливості, зауважив він.

При цьому, Голова Уряду зауважив, що рішення Парламенту щодо енергосервісних контрактів, які були ухвалені, "дадуть можливість побудувати цивілізовані умови для залучення інвестицій у цей сектор".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Повышение энергоэффективности позволит в течение пяти лет уменьшать импорт природного газа на 1-1,5 млрд м3 ежегодно, - Порошенко

Гройсман наголосив на особливій ролі органів місцевого самоврядування у досягненні енергоефективності. "Сфера енергоефективності торкнеться багатьох сфер нашого життя, і дуже важливо, щоб у цьому брали безпосередню участь місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування", - зазначив він.

Голова Уряду зауважив, що після зростання надходжень до місцевих бюджетів у результатів проведеної фінансової децентралізації є можливість "достатньо ефективно рухатися до того, щоб допомагати утеплювати будинки і менше споживати". Також "потрібно передивитися потужності, які у нас сьогодні створені ще за радянських часів, які вдвічі-втричі більш енергоємні, ніж ті, які сьогодні потрібні для виробництва води, тепла та інших послуг".

Окремо Прем'єр-міністр наголосив на необхідності спрощення умов підключення бізнесу до електромереж.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Підвищення енергоефективності дозволить протягом п'яти років зменшувати імпорт природного газу на 1-1,5 млрд м3 щорічно, - Порошенко

"У нас є незрозуміла система в Україні щодо приєднання бізнесу до ( електро)мереж. Я вважаю, що це питання є дуже важливим, оскільки воно пригнічує, з одного боку, розвиток бізнесу і створення нових робочих місць і нових виробництв, а з іншого боку, є дуже жахливим корупційним чинником", - наголосив він.

За його словами, необхідно здійснити "швидкі кроки, які допоможуть звільнити бізнес від непомірних, неадекватних і необ'єктивних витрат, які вони несуть на собі". "Люди з місць про це говорять, це є неприпустимо", - підкреслив Гройсман.


Як повідомляв Цензор.НЕТ, згідно з висновками експертів Мінрегіонрозвитку, близько 90% усіх багатоповерхівок вимагають термомодернізації. За оцінками фахівців, у першу чергу потребують термомодернізації будинки 1971-1980 років забудови. В Україні їх налічується 18 140 (105,1 млн кв.м.). Серед них - 13 240 п'ятиповерхівок, 4170 дев'ятиповерхових будинків і 730 шістнадцятиповерхівок.

У будинках 1981-1990 років забудови повинна бути проведена термомодернізація в другу чергу. Усього таких будинків в Україні нараховується 22 270 (134, 5 млн кв. м.). Серед них 11 140 - 5-ти поверхових, 8480 - 9-ти поверхових, 2200 - 16-ти поверхових і 450 - більше 16-ти поверхів", - повідомили в міністерстві.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Україна може стати енергонезалежною в середньостроковій перспективі, - Гройсман

Нагадаємо, раніше Кабмін встановив єдину ціну газу для всіх споживачів - 6,88 грн за кубометр.Источник: https://ua.censor.net.ua/n392242
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhSa1F6a3dURmhTWjA1RGVqQk1OMUYwT1VONE1FeFlVbWRPUXpFd1RHSlJkR1JET1RCTU0xSnFNM3BSZEdSRE9UQk1XRkpuVGtONk1FdzNVWFJrUjBVd1RGaFJkWFJIUXpCTWFsRnpkRU01TUZwaVVtZGtSME13V1hnNE1FcHlVWE5PUTNnd1RIcFNiSFJET1daT1EyUXdURVJTYUhSSFZ6Qk1OMUYyWkVOM01FeDJVbXBPUXprd1RFRm5NRmxFVVhOT1F6QXdURUZuTUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору