EN|RU|UK
 Політика України
  2776  9
Матеріали за темою:

 Порошенко підписав указ про Національний координаційний центр кібербезпеки

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки", яким затверджено Положення про Національний координаційний центр кібербезпеки.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

"Діяльність Центру дозволить забезпечити координацію діяльності суб'єктів національної безпеки та оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищити ефективність системи державного управління у формування та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підставою для розробки зазначеного Положення є Указ Президента України від 15 березня 2016 року № 96, яким уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про Стратегію кібербезпеки України" та затверджено Стратегію кібербезпеки України.

"Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керівником Центру за посадою є Секретар Ради національної безпеки і оборони України, секретарем - керівник структурного підрозділу Апарату Ради національної безпеки і оборони України, до відання якого віднесені питання кібербезпеки. Членами Центру є представники суб'єктів сектору безпеки і оборони України у сфері кібербезпеки: перші заступники або заступники Міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних сил України, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, Голови Національної поліції України, Голови Національного банку України (за згодою), до відання яких належать питання кібербезпеки, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України та Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Японія надасть Україні допомогу з розвитку кіберполіції

За даними відомства, серед основних завдань Центру здійснення аналізу стану кібербезпеки; результатів проведення огляду національної системи кібербезпеки; стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з питань протидії кіберзагрозам; стану виконання вимог законодавства щодо кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; даних про кіберінциденти стосовно державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо.

Крім того, Центр здійснює прогнозування та виявлення потенційних та реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне, інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки. Крім того, Центр бере участь в організації і проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань та тренінгів, розробляє відповідні методичні документи і рекомендації.

"Згідно з Положенням, Центр має право в установленому порядку запитувати та одержувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції; користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами", - додали у відомстві.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n392282
TUV3M1VYTmtReXN3V1VSUmRuUkRPVEJNUVhaTU9VTm1NRXczVW1kT1F5c3dXV3BSZEdSRE9UQk1jbEYyYm5wUmIzUkhSREJaUkZKb09VTTBNRXd6VVhaMFEzbE1lUzlSYzJSRE1UQk1abEYyT1VNeE1FeHlVWE5JZWxGMWRFZFhNRXhJVVhSa1IwRXdUR1pSZFRsREt6QlpabEYxVGtNNVprNURPVEJNUkZGMWRFTjNNRXhrT0RCTFJGRnVaRU5TTUVvMFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору