EN|RU|UK
 Політика України
  1926  4

 Україна подасть у ЄСПЛ на Росію за незаконне всиновлення кримських дітей, - Мінсоцполітики

Інакше, як через міжнародні правові інститути, вести розмову з Росією неможливо.

Про це на прес-конференції сказав Сергій Устименко, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції, передає Цензор.НЕТ з посиланням на lb.ua.

Читайте також: Унаслідок окупації Криму РФ і конфлікту на Донбасі Україна втратила близько 200 об'єктів дитячого відпочинку, - Рева

"Була інформація про "Поїзд надії" [в 2014 році] в засобах масової інформації. Що ми зробили? Ми повідомили в Херсонську область, органи внутрішніх справ порушили справу. Коли всі можливості на національному рівні будуть вичерпані щодо провадження, ми можемо звернутися до Європейського суду з прав людини. Так ми і будемо робити. Інакше з Росією - це розмова з глухим. Діятимемо через міжнародні правові інститути", - заявив заступник міністра.

"Поїзд надії" - це програма російського соціального проекту "Дитяче питання", яка протягом кількох років допомагає громадянам РФ, які бажають усиновити дітей. Вона полягає у відправці з Москви в різні регіони Росії спеціального поїзда з охочими усиновити дитину. У 2014 році такий поїзд приїжджав в окуповані Росією Севастополь і Сімферополь.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": З початку військових дій на Донбасі загинули 68 дітей, 168 поранено, - Парубій. ВIДЕО

Стаття 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-учасниці, які визнають або дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб усиновлення дитини здійснювалося винятково з дозволу компетентного органу.

Згідно з вимогами ст.283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері всиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Міністерство соціальної політики.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n392366
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору