EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  11790  99

 Україна почала перехід економіки до "зеленої" моделі розвитку, - Семерак

Перехід національної економіки до "зеленої" моделі розвитку за принципами сталого виробництва та споживання повинен стати пріоритетом для України.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сьогодні заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Батумі (Грузія) під час Восьмої міністерської конференції "Довкілля для Європи", у якій бере участь українська делегація.

"Високі рівні забруднення навколишнього природнього середовища та утворення відходів, неефективне споживання енергії та широке використання застарілих енерго- і ресурсоємних технологій виробництва вимагають негайних дій, спрямованих на перехід економіки до "зеленої" моделі розвитку",- заявив Остап Семерак.

Міністр переконаний, що досвід низки країн світу, орієнтований на "зелену", ресурсоефективну, низьковуглецеву, екологічно орієнтовану економіку, є гарним прикладом для реалізації відповідної політики в Україні.

"Ми вже здійснили низку кроків на шляху до просування "зеленої" економіки. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, визначила основну стратегію державної екополітики на період до 2020 року та виконує Національний план дій щодо її реалізації. Крім того, ми приєдналися до підсумкового документа Конференції ООН "Ріо+20": "Майбутнє, якого ми прагнемо" та схвалили Енергетичну стратегію на період до 2030 року", - розповів Міністр.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В Україні багато охочих інвестувати в переробку твердих побутових відходів, - Семерак

Семерак підкреслив, що незважаючи на прийнятий в Україні курс на енергоефективність, оновлення екологічної політики, а також наявність необхідного кадрового та науково-технічного потенціалу, на жаль, становлення всеохоплюючої екологоорієнтованої економічної політики досі не відбулося.

"Україна розпочала перехід до зелених методів економічної діяльності. Тому гармонізація українського законодавства до вимог права ЄС - основний пріоритет у діяльності Уряду України",- зазначив міністр.

Також під час свого виступу на Восьмій Міністерській Конференції Остап Семерак розповів, що зараз Міністерство екології та природних ресурсів узяло курс на активну співпрацю з представниками громадських організацій, які допомагають реалізовувати Уряду України пріоритети в природоохоронній сфері.

Відзначимо, за два роки Україні вдалося знизити ціну російського газу вдвічі і переорієнтуватися на поставки газу з Європи. Зиму 2015-2016 років Україна вперше обійшлася без поставок газу від російської компанії "Газпром". Законодавчо демонополізовано і лібералізований ринок газу, здійснюється реалізація Третього енергетичного пакета ЄС для поліпшення стану газового ринку і впровадження реформи системи тарифів на енергію. Проведена реформа НАК "Нафтогаз". Диверсифіковані поставки ядерного палива для українських атомних електростанцій: російська монополія була зруйнована шляхом досягнення угоди з американською компанією "Westinghouse Corp".

Читайте: "Старі тарифи на газ - це яскравий приклад антиукраїнської політики", - Міклош


Источник: https://ua.censor.net.ua/n392435
VEhrdlVXOWtRekV3VEhwUmRHUkhRVEJNUkZGMWFUaDJNRXhZVVhWMFF5c3dUSFpSZG5SRGVqQmFZbEpxTTNwUmRHUkRPVEJNV0ZKblRrTjZNRXhZVW1kMFF6UXdUSEpSYzBoNlVYUmtRemt3VEZoU1owNURlakJNTjFGMFpFZEZNRXhZVVhWMFIwTXdUR3BSYzNSRE9UQmFZbEpuWkVkRE1GbDRPREJNUkZGMU9VZE5NRmxNVVhSa1IwRXdURE5SYzA1SFF6Qk1hbEZ6ZEVNNU1FeEJaekJNV0ZGMlpFTXhNRmxFVVhNNVF6RXdXVXhSZFU1RE5qQk1Ramd3U25wU2JIUkRPVEJNV0ZGMWRFTXJNRXgyVVhaMFEzb3dXbUpTYkhjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору