EN|RU|UK
 Суспільство
  5531  29

 Проект підтримки протезування для бійців АТО в Україні блокується вищими державними органами з усіх боків, - волонтер Антоніна Кумка

Держструктури можуть вирішити питання протезування українських бійців, які втратили кінцівки в боях у зоні АТО, протягом дня, однак не хочуть його розвитку в Україні та неефективно витрачають мільйони гривень.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала волонтер, президент Canada-Ukraine International Assistance Fоund, керівник проекту підтримки протезування в Україні Антоніна Кумка.

Держава не профінансувала і міністерство не організувало жодного семінару чи тренінгу з підвищення кваліфікації вітчизняних фахівців. Натомість були витрачені величезні суми на відправку осіб з ампутацією за кордон без чіткого плану подальшого обслуговування виробу після повернення в Україну. Ну нехай були випадки термінові, але не всі. І за два роки, крім проекту підтримки протезування в Україні (організованого волонтерами Канади і США і на кошти небайдужих людей та організацій) і лічених семінарів, які проводили компанії-виробники комплектуючих, можна було щось зробити для того, щоб уже не возити хлопців за кордон. Натомість проект підтримки протезування в Україні ще й блокувався вищими державними органами з усіх боків. Проте вже десятки протезистів отримали безцінні навички і знання, а деякі навіть сертифікацію у встановленні найкрутіших на сьогодні протезів рук. Чад Нільсон, канадський протезист, залишився на півтора місяця, щоб навчити, як краще працювати з людьми, у кого високі ампутації або немає лише пальців рук", - написала вона, описуючи те, як держслужба у справах ветеранів АТО, Мінсоцполітики та інші структури, які можуть вирішити питання протезування за день, але не хочуть, "сприяють" його розвитку в Україні.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Десять важкопоранених у АТО українських воїнів безплатно отримали сучасні протези. ВIДЕО

За словами Кумки, канадський протезист Чад Нільсон, який працював в Україні як волонтер, проявив зацікавленість у роботі на одному з державних підприємств навіть довше і звернувся до тих же вищезгаданих структур з пропозицією співпраці: контракт і реалістична заробітна плата, однак це нічим не закінчилося: "закони українські не дозволяють і ще щось. А граничні ціни на високотехнологічні вироби не встановлені (шостий місяць пішов). Це означає, що навіть ті фахівці, які вже сертифіковані, не можуть отримати зарплати за виконану роботу".

"І знову розмови про відправку осіб з ампутацією верхніх кінцівок за кордон (з проживанням, харчуванням, перельотами, супроводом, перекладачами тощо) - мільйони гривень. Змінити ситуацію можуть тільки протезисти, люди з ампутацією і небайдужі українські громадяни - об'єднавши зусилля. Це ВАШІ гроші витрачаються неефективно, використовуючи податки, які ВИ заплатили!", - резюмувала волонтер.

Нагадаємо, у квітні поточного року у Львові стартував проект підтримки протезування в Україні.Источник: https://ua.censor.net.ua/n392678
TUV4VVVYWjBReTh3VERkUmRrNURLekJNVUZGelEwUlJkamxES3pCWlJGRnpUa001TUV4WVVYWmtRelF3VEhnNE1FeE1VWFowUXpjd1REZFJkbVJIUXpCTVdGSm5Ua00wU1U1RE1EQk1kbEpxZVVSUmMwNUhRVEJNZWxKc2RFZFlUSGt2VVhZNVIwRXdURGRTWjNSRE1UQk1ZM1pNT1VONU1FeFlVbWQwUXpFd1dVUlJjMDVET1RCTWFEZ3dUSHBSZEdSRE1EQk1hbEpvZEVNME1Fd3pVWE5JZWxGemRFTXJNRXgyVVhaMFF6a3dXVXhSZEdSSFFUQk1hRGd3U25wU2JIUkRPVEJhWWxKblpFZERNRXhZVW1kT1IwSXdXVXhSYzNSREswbE9SMEl3VERkU2FIUkhWekJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhaMFIxaEpUa012TUV3M1VYVTVSMWN3V1V4UmRVNUROakJNWnowPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору