EN|RU|UK
 Політика України
  18592  128

 Рішення КС про необмежені пенсії суддів коштуватиме українцям десятки мільйонів гривень на рік, - Ємець

Рішення Конституційного Суду про повернення необмежених довічних доплат до пенсій суддям коштуватиме державному бюджету України десятки мільйонів гривень на рік.

Про це заявив представник фракції "Народний фронт", перший заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець, коментуючи відповідне рішення суду, повідомляє Цензор.НЕТ.
Ємець нагадав, що Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням скасувати прийнятий парламентом закон, згідно з яким були скасовані величезні довічні доплати до пенсій суддям.

Читайте також: КСУ скасував обмеження розміру довічних виплат суддям

"Сьогодні Конституційний Суд скасував наш закон, і тепер усі судді, які йдуть у відставку - більш того, всі судді, які вже пішли у відставку - отримають супер-доплати, які набагато більші, ніж пенсії", - обурився народний депутат.

Він додав, що тепер пенсія судді фактично необмежена й "може становити і 20, і 30, і 40 000 гривень".
За словами Леоніда Ємця, це коштуватиме державному бюджету десятки мільйонів гривень щорічно.
Парламентар також зазначив, що суть скасованого закону полягала в тому, що кожен громадянин України повинен бути в рівних умовах, тобто "якщо вчитель все життя сумлінно виконував свою роботу, то він повинен отримувати таку ж пенсію, як і суддя, який теж виконував свою роботу".

"Але судді вирішили, що вони кращі за вчителів та інших пенсіонерів і завжди "малювали" собі величезні виплати. Ми законом цю опцію прибрали, але Конституційний Суд повернув усім суддям цю можливість", - сказав Ємець.

Він також додав, що це рішення буде стосуватися не нових суддів, яких повинні вибрати на відкритих конкурсах (внаслідок судової реформи. - ред.), а старих суддів часів Януковича, які вже перебувають у відставці або підуть у відставку через неможливість пройти нові прозорі конкурси.

Нагадаємо, в п'ятницю, 10 червня, Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 8 червня рішення у справі за конституційними поданнями Верховного Суду щодо конституційності окремих положень закону "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року № №2453-VI та положень пункту 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213 - VIII.

Конституційний суд України скасував обмеження максимального розміру довічного грошового утримання судді у відставці 10 тис. 740 грн.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n392766
VEhrdlVXaE9Remd3VEZoU2FIUkhUVXg1TDFGMk9VTXhNRXd6VW1ka1IxY3dXVGs0TUZsSVVtYzVRekF3VEZSU2FuYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору