EN|RU|UK
 Політика України
  13670  78

 Вищий адмінсуд закликає Порошенка ветувати закон про судоустрій і статус суддів

Вищий адміністративний суд закликає Президента Петра Порошенка ветувати нову редакцію закону "Про судоустрій і статус суддів".

Про це йдеться в заяві Вищого адмінсуду, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Українські Новини.

"Вищий адміністративний суд України звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням застосувати надане йому Конституцією України право вето щодо прийнятого 2 червня 2016 року Верховною Радою України Закону "Про судоустрій і статус суддів", - сказано в ньому.

Вищий адмінсуд вважає, що цей закон не відповідає вимогам статей 1 і 8 Конституції, згідно з якими Україна є правовою державою, де визнається і діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності.

Читайте також: Через корупційні ризики 46 суддів відмовилися від подальшої атестації і пішли у відставку, - Ситник

"Очолювати вертикаль адміністративних судів повинен лише один, не підпорядкований нікому Вищий адміністративний суд України, який організаційно, юридично і процесуально буде повністю самостійним і незалежним", - вважає Вищий адмінсуд.

На його думку, запропоновані законом організаційні основи системи адміністративних судів порушують цілісність цієї системи, містять суттєві загрози конституційним гарантіям права громадян на судовий захист від неправомірних дій суб'єктів владних повноважень.

Також Вищий адмінсуд виступає проти створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Вищого антикорупційного суду.

Він вважає невиправданим створення таких судів з фінансової точки зору і з точки зору навантаження на суддю.

Також ч. 2 ст. 61 закону містить перелік відомостей, які повинен зазначати суддя в декларації родинних зв'язків судді.

При цьому не враховано ситуацію, коли родичі не бажають надавати інформацію або перебувають із суддею в неприязних стосунках.

Також читайте: "Абсолютну монополію в призначенні суддів віддали Президенту України", - Тимошенко про судову реформу

Крім того, Вищий адмінсуд вважає, що можливе звільнення судді за несвоєчасну подачу декларації про доходи є загрозою незалежності та недоторканності суддів.

З огляду на викладене, Вищий адміністративний суд вважає, що цей закон спрямований на руйнування системи адміністративного судочинства, є законом з високою часткою корупційної складової і призведе до ліквідації інституту незалежності суддів.

Як відомо, 2 червня Верховна Рада прийняла внесений Президентом Петром Порошенком проект нового закону "Про судоустрій і статус суддів".

Цим законом передбачено ліквідацію Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду та Вищого адміністративного суду.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Вищий адмінсуд скасував рішення Ради про розпуск Коцюбинської селищної ради


Источник: https://ua.censor.net.ua/n392789
VEhrNGRrdzVRM2t3VEZoU1ozUkRLMlpPUjBJd1dWQlJkRTVES3pCTVRGRnpRMFJTWjA1RE1UQlpWRkYyZEVkQk1FeDZVWE5JZWxGcmRFTlJNRXRJVVc5M1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору