EN|RU|UK
 Політика України
  2732  26

 Закон "про партійну диктатуру" суперечить міжнародним стандартам, - Венеціанська комісія

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) розкритикувала зміни до закону України "Про вибори народних депутатів" відоміші як "закон про партійну диктатуру".

Як повідомляє Цензор.НЕТ і з посиланням на "Європейську правду", в комісії наполягають, що коригування виборчих списків після виборів не відповідає європейським стандартам. ВК нагадала, що кілька років тому вже давала висновок щодо "імперативного мандату" і тоді також визнала цю норму недемократичною.

"Венеціанська комісія вважає, що надання партіям таких повноважень суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян (електорат) зробленого ними вибору, бо партія сама обирає, хто з учасників списку має бути обраний. Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися,... має бути переглянуто і приведено у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках.

Читайте також: "Український народ заслуговує на кращу владу, ніж зараз", - Савченко закликає до дострокових парламентських виборів

Нагадаємо, зміни до закону "Про вибори народних депутатів "Верховна Рада прийняла в лютому 2016 року після 20 провальних голосувань. Після цього ключові парламентські партії, зокрема "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", провели з'їзди для зміни своїх виборчих списків зразка 2014 року, викресливши з них небажаних кандидатів.

  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору