EN|RU|UK
 Політика України
  4001  9

 Поставивши питання про неможливість роботи в ЦВК колишніх її членів, суспільство неминуче поставить наступне: "Чи можуть працювати на високих посадах урядовці Азарова?", - Магера

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає за необхідне, щоб у складі ЦВК були представники всіх фракцій Верховної Ради. Крім того, спроби змінити склад ЦВК загрожують зривом проміжних виборів депутатів Верховної Ради в 7 одномандатних виборчих округах, які відбудуться 17 липня.

Про це Магера сказав журналістам, після допиту в НАБУ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Є цікаве питання з виборами, оскільки ВР може як призначити членів ЦВК, так і не призначити. Уявіть ситуацію, якщо буде звільнено нинішніх членів ЦВК і не призначено нових. В умовах, коли відбувається виборчий процес в 7 одномандатних округах, це буде дуже цікаво. І, мабуть, не варто так починати роботу ЦВК, яка формується дещо, м'яко кажучи, незбалансованим чином, тобто коли з числа шести парламентських фракцій пропозиції трьох із них просто не включено до нового складу ЦВК", - розповів він.

Також читайте: Усенко-Чорна прибула на допит у НАБУ у справі про "чорну бухгалтерію" ПР

"Повертаючись до незбалансованості майбутнього ЦВК. Мені невідомо про якісь зміни в поданні фракції "Народного фронту". Принаймні я читаю ту інформацію, яка виходить з вуст керівника фракції Максима Бурбака, що їхня позиція залишилася незмінною. Вони запропонували три кандидатури, в тому числі й мою, до складу ЦВК. Президент вніс лише одну, це кандидатура Леонтія Шипілова. Чому так трапилося? Я думаю, що це позиція представника президента, який говорить про те, що суспільство начебто вимагає повного оновлення ЦВК", - додав Магера.

"Але якщо принаймні частина оточення президента намагається діяти таким чином, то вони копають яму під самого президента, тому що, поставивши питання про неможливість роботи в ЦВК колишніх членів ЦВК, суспільство неминуче поставить таке запитання: "Чи можуть працювати на високих посадах у державі члени уряду Азарова?". Я, наприклад, не згоден із цією тезою, і вважаю, що Петро Олексійович був одним із кращих міністрів уряду Азарова. Але, очевидно, є люди, які працюють проти позиції президента і намагаються його тут підставити", - констатував він.

Також дивіться: "Викликали як свідка, пальців у двері не вставляли, під нігті нічого не запихали", - Магера про допит у НАБУ. ВІДЕО

Крім того, заступник голови ЦВК нагадав, що Центрвиборчком раніше просив Кабінет Міністрів і Верховну Раду збільшити видатки державного бюджету на проведення проміжних виборів депутатів парламенту в 7 округах 17 липня на суму 12,5 млн гривень, однак фінансування досі не виділено.

Він підкреслив, що це питання має бути вирішено на поточному пленарному тижні парламенту, оскільки наступний буде вже в липні.

Як відомо, у 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень закінчився 1 червня 2014 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки на підставі змін у закон України "Про Центральну виборчу комісію", які було внесено в березні 2014 року, щоб забезпечити безперервність виборчого процесу під час президентської виборчої кампанії. Практично з цього ж часу йдуть активні політичні дискусії про призначення нового складу ЦВК.

Нагадаємо, 3 червня у Верховній Раді України було зареєстровано президентські проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв'язку з перевищенням терміну їхніх повноважень і призначення 11 нових членів (№№ 4789 і 4790). Згідно з проектом постанови №4790, президент пропонує призначити на посади членів Центрвиборчкому Аллу Басалаєву, Михайла Вербенського, Романа Гребу, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгенія Радченка, Надію Синицю і Леонтія Шипілова.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393090
VEhrdlVXNU9RM2N3VEZCUmRHUkhRVEJNUWpnd1NpOVJkblJIUVRCTU4xSnBUa014TUV3elVYVjBReXRNZVM5UmEzUkRaMlpPUTIwd1NreFJiV2M5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору