EN|RU|UK
 Політика України
  11244  81

 Скоро в Україні доведеться створювати "анти-антикорупційне бюро", - адвокат Шевчук

В Україні скоро доведеться створювати "анти-антикорупційне бюро", яке буде вивчати факти вибіркового розслідування і корупції в керівництві самого НАБУ.

Про це пише на своїй сторінці в мережі Фейсбук відомий адвокат Олексій Шевчук, - інформує РБК-Україна.

Він нагадує, що, за повідомленнями ЗМІ, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заробив у травні близько 122 тис грн.

"От особисто я не проти високих зарплат для посадовців, особливо якщо їхня функція - боротися з корупцією. Гідний заробіток антикорупціонерів має бути запобіжником від того, щоб антикорупційні органи не перетворилися на корупційні.
Але виникає закономірне запитання, чи напрацював голова НАБУ на ці недосяжні для переважної більшості кошти з огляду на "успіхи" очолюваного ним відомства?" - підкреслив Олексій Шевчук.

Він зазначив, що "на НАБУ покладають серйозні завдання: тільки в останні дні цей орган отримав для розслідування матеріали так званої "чорної каси" Партії регіонів та доручення від вищого керівництва держави викорінювати корупцію в обленерго".

"Однак чи є підстави вірити в те, що НАБУ під керівництвом Артема Ситника досягне тут успіху? На жаль, жодних підстав не видно, оскільки працівники відверто "кошмарять" бізнес, і це нам кажуть наші клієнти. Останнім часом вони навіть почали "кошмарити" адвокатів", - заявив адвокат.

"Доводиться визнати: Артем Ситник провалив боротьбу з корупцією. НАБУ працює вже рік, причому останні півроку там близько 500 співробітників, з яких понад 180 - детективи із середніми зарплатами 32-34 тис грн. Бюджет на 2016 рік - майже 490 млн гривень. Ситник хвалиться, що його підлеглі розслідують 148 проваджень, але в суди передано лише 15 справ", - деталізував свою думку Олексій Шевчук.

Адвокат навів приклади, що дозволяють уявити "масштаби" цих справ: обвинувальний акт щодо судді Дзержинського райсуду Харкова Лазюка ("виправдав" Добкіна і Кернеса) стосується хабара аж на... $1 тис. Викрито прокурора Херсонської місцевої прокуратури в тому, що отримав неправомірну вигоду в розмірі $25 тис за вплив на ухвалення уповноваженими особами рішення про закриття кримінальних проваджень. На тлі розгулу в Україні багатомільярдної корупції це, м'яко кажучи, не вражає. Боляче визнавати, що стара прокуратура, яка була гнилою, політично ангажованою і корумпованою, працювала-таки ефективніше", - констатує Олексій Шевчук.

"НАБУ відмовилося розслідувати і більшість незручних для себе політичних справ, мовляв, доказів немає. Справи в НАБУ дрібні, зате піар на них - масштабний, ЗМІ буквально заповнено інтерв'ю та коментарями Артема Ситника. Ось тільки при їх вивченні стає зрозуміло, що мова там не про конкретні результати (за їх відсутності), а про слідчі дії - допити, запити, "маски-шоу" тощо. Але і тут трагікомічні випадки: чота збройних детективів НАБУ не спромоглася затримати в Одесі суддю з "травматикою", - зазначив адвокат.

"Виникає чимало питань і до "обліко морале" керівництва НАБУ: декларація "головного антикорупціонера" Артема Ситника за 2014 показала 23540 гривень доходу на рік. Тобто, у місяць він не заробляв і двох тисяч гривень. Можу сказати як колега: для київського адвоката з офісом прямісінько в центрі - це навіть не смішно ", - констатував юрист.

Він нагадав також історію із закупівлею за завищеними цінами копіювальної техніки, автомобілів, речового забезпечення для персоналу НАБУ. "Виявилося, що в жовтні 2015 НАБУ влаштувало "відкритий" конкурс, під час якого купували "ксерокси" ... за ціною 70 000 грн за одиницю, натомість журналісти швидко знайшли аналогічний апарат за 45 000 грн. А набір одягу коштував 52 798 грн. Усі ознаки ст. 191 КК (за ознакою розтрати шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ст. 364 КК України", - дав юридичну оцінку адвокат.

"З таким розвитком подій скоро доведеться створювати ще одну структуру - Анти-антикорупційне бюро, яке буде вивчати факти вибіркового розслідування та корупції в керівництві самого НАБУ", - заявив Олексій Шевчук.Источник: https://ua.censor.net.ua/n393135
VEhrdlVXOWtRelF3V1V4UmRtUkROREJNYjNaTU9VTjNNRXhVVVhOMFF5c3dUSEpSYzA1SFEyWk9RMlF3U2tSUmEyUkRhZz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору