EN|RU|UK
 Суспільство
  65515  342

 Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному Соборі, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття

Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному Соборі, який планувалося провести 16-27 червня на Криті.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише російський "Інтерфакс".

"У Всеправославному Соборі повинні брати участь всі Церкви, і тільки в цьому випадку рішення Собору будуть легітимними", - заявив у понеділок за підсумками надзвичайної сесії Синоду в Москві глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

Він нагадав, що в останні дні відразу кілька помісних Православних церков - Болгарська, Антіохійська і Грузинська - відмовилися від участі в Соборі, а Сербська церква виступила за його перенесення.

Також читайте: Голова РПЦ Кирил бачить загрозу канонічному православ'ю в Україні

При цьому Константинопольський патріархат, відповідальний за підготовку форуму, відкинув ініціативу Московського патріархату скликати Дособорну нараду, на якій можна було б спробувати врегулювати спірні моменти.

Як зазначається в заяві Синоду Російської церкви, необхідно підтримати пропозицію Антіохійської, Грузинської, Сербської і Болгарської церков про перенесення проведення Всеправославного Собору на час, який належить надалі встановити за підсумками загальноправославного обговорення та за згодою настоятелів усіх Православних церков.

"Всебічно продовжувати зусилля щодо зміцнення загальноправославної співпраці в підготовці майбутнього Святого і Великого Собору, який покликаний стати справжнім свідченням єдності Святої, Соборної і Апостольської Церкви", - йдеться в заяві.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Філарет розповів, як прийняв рішення створити в Україні православну церкву, незалежну від Московського патріархату

Синод закликав активізувати діяльність Всеправославного секретаріату з вивчення пропозицій про вирішення проблемних тем Собору, врегулювання розбіжностей і доопрацювання необхідних документів, а також висловився за те, щоб у Соборі брали участь всі без винятку архієреї помісних Церков.

Учасники Всеправославного Собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, повинні були обговорити на Криті 16-27 червня шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, окормлення православних у діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков. Окремо передбачалося ще прийняти послання Собору.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393221
VEhrNGRrdzVRMmN3U2k5UmNHNTZVVzlrUXlzd1RFaFJkblJIUVdaT1IwY3dURmhTWjA1RE5qQk1URkZ6UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору