EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  53206  44

 "Казали: зараз теж підеш за ними", - у Ростові чергові свідки відмовляються від свідчень у справі кримських татар

Руслан Фетаєв на сьогоднішньому засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації в Ростові повністю відмовився від свідчень, які є у справі, згідно з якими він стверджував, що четверо підсудних кримських татар були членами організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", діяльність якої заборонено в Росії.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, що перебуває на засіданні.

Також читайте: Кримчанам, яких звинувачують у тероризмі і непокорі окупаційній владі, нав'язують державних адвокатів на суді в Ростові

Руслан Фетаєв під час допиту перебував у Севастополі, в суді. З ростовським судом налагодили відеозв'язок. Під час допиту в суді він заявив, що ніколи не був членом організації і партії "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі". А також, що не знає, чи були в ній підсудні - кримські татари Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїтов, Юрій (Нурі) Примов.

Прокурор Геннадій Труханов зачитав протокол допиту Руслана Фетаєва, який зовсім не збігається з його теперішніми свідченнями. У цьому документі, який підписав свідок, він нібито говорить, що належав до організації, що в ній були також підсудні, що сам він вів агітацію. "Хто там і що писав - я не знаю, не читав. Мені принесли, сказали: "Тут підпиши, там підпиши", я чомусь розгубився і все підписав", - заявив на суді Руслан Фетаєв. Понад те, свідок повідомив, що ще в 2015 році він письмово відмовився від своїх свідчень і відправив цю відмову рекомендованим листом слідчому. "Хто вас просив написати заяву про відмову від свідчень?" - запитує під час процесу суддя В'ячеслав Корсаков. "Я сам! Я посидів, подумав, сусіди ж, діти у хлопців, сім'ї!" - відповідає Фетаєв.

"Так якщо ви не читали свідчень, чому вирішили відмовитися? Може, там хороші свідчення?!" - продовжує суддя. "Я сам вирішив відмовитися", - знову каже Фетаєв. Уже наприкінці допиту суддя знову питає: "На допиті там у слідчого на вас тиснули?"
Фетаєв: "Ні! Просто говорили: "Зараз теж підеш за ними".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Росія влаштує шоу-процес над кримськими татарами, щоб обдурити західний світ, - Чубаров

Також під час сьогоднішнього засідання допитали керівника місцевої релігійної громади "Авдет" Февзі Аблязізова і Вадима Шестакова, у якого винаймав квартиру один із підсудних. Аблязізов також частково відмовився від своїх свідчень, а Шестаков лише підтвердив, що здавав квартиру одному з підсудних і туди іноді приходили гості.

Нагадаємо, кримських татар Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сейфуллаєва, Рустема Ваїтова, Юрія (Нурі) Примова затримали в 2015 році в окупованому Криму. ФСБ звинуватила їх у тому, що вони брали участь у терористичному угрупуванні, вербували нових членів, закликали до створення Халіфату, підпільно провадили антиросійську діяльність, закликали не підкорятися окупаційній владі Криму.

За версією слідства, усі вони є членами партії й організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", яку визнано в Росії терористичною. В Україні діяльність цієї організації не заборонено. Координатори правозахисної компанії "Let My People Go Ukraine" вважають, що це затримання з політичних мотивів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393295
VEhrdlVYVjBSMEV3VEdwUmRrNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVJGSm5kRU4zTUZsRVVYVkllbEZ2VGtNck1FeDZVWE5PUXpjd1dtSlJkV1JIUWpCWmVsRjFkRU4zU1U1RFJ6QlpSRkYxVGtNNU1FeEJka3c1UjBJd1dWQlJkRUU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору