EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  2646  4

 "80% свідків відмовилися від своїх обвинувальних свідчень. Ця справа має розвалитися вже зараз", - адвокат кримських татар, обвинувачених у РФ у тероризмі

Адвокат кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, якого в РФ звинувачують у тероризмі та участі в організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", Еміль Курбедінов вважає, що його підзахисного визнають винним, тому що "справа кримських татар" - політична.

Про це він повідомив кореспонденту "Цензор.НЕТ" у перерві між засіданнями суду.

Читайте також: "Казали: зараз теж підеш за ними", - у Ростові чергові свідки відмовляються від свідчень у справі кримських татар

Нагадаємо, сьогодні в Ростові в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Російської Федерації відбувається чергове засідання у справі кримських татар Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сейфуллаєва, Рустема Ваїтова, Юрія (Нурі) Примова. Еміль Курбедінов нагадав, що в суді вже допитали 11-12 свідків звинувачення і 80% із них відмовилися повністю або частково від свідчень, які раніше нібито давали слідчим.

"Це більше схоже на фарс. Фарс слідства. Фарс ФСБ. Головно запрошували свідків, яких доти судили із затриманими щодо мусульманських громад. Слідство розраховувало, що, зважаючи на певну ворожість, вони почнуть давати свідчення проти. Однак вони все-таки відмовилися від попередніх свідчень і за фактом нічого не підтвердили ці свідки", - заявив Курбедінов.

Адвокат припустив, що деякі свідки раніше підписали протоколи допиту справді через особисту неприязнь, деякі не думали, що справа дійде до суду, деякі просто неуважно читали. Не відкидає він і погроз на адресу свідків.

Виходячи з цього, Еміль Курбедінов вважає, що четвірку підсудних - Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сейфуллаєва, Рустема Ваїтова, Юрія (Нурі) Примова - мають виправдати, однак вирок, найімовірніше, буде обвинувальним. "Суто юридичні перспективи тут однозначні - ця справа повинна розвалитися вже зараз. І цих хлопців мають відпустити з-під варти. Але це справа політична, я вважаю, що результат відомий наперед - найпевніше, їх визнають винними, якщо не трапиться якесь чудо і, мабуть, усіма правдами і неправдами буде обвинувальний вирок", - заявив Курбедінов.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393304
VEhrdlVXOU9ReXN3VEhwUmMwNUROekJhWWxGMVpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa05ITUZsRVVYVk9Remt3VEVGMlREbEhRakJaVUZGMFFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору