EN|RU|UK
 Політика України
  936  9
Матеріали за темою:

 Зміни до Конституції в частині правосуддя, найімовірніше, наберуть чинності в середині вересня, - заступник голови АП Філатов

Кваліфікаційне оцінювання всіх суддів апеляційних судів та судів перших інстанцій триватиме кілька років.

Про це в інтерв'ю ЛІГА.net заявив заступник Адміністрації Президента Олексій Філатов, - передає Цензор.НЕТ.

"Перший і найголовніший етап - перезавантаження Верховного суду. Шість місяців з того моменту, як зміни до Конституції в частині правосуддя й імплементаційного закону про судоустрій і статус суддів наберуть чинності. Зміни, найімовірніше, наберуть чинності в середині вересня. Отже, до середини березня у нас має запрацювати новий Верховний суд", - розповів він про терміни проведення судової реформи.

Також читайте: Наступний пленарний вівторок у Раді буде днем суддів, - Парубій

"ВККС за цей час зобов'язана провести конкурси, кваліфікаційне оцінювання, що буде частиною процедури. Зокрема, і для суддів ВСУ, які зараз працюють і які захочуть брати участь у конкурсі. За умови однакових результатів преференції будуть у суддів, що зараз працюють. Це справедливо. Надалі ВККС має визначити термін для кваліфікаційного оцінювання усіх суддів апеляційних судів та судів перших інстанцій. Думаю, це потребуватиме кілька років", - додали в АП.

"Трирівнева система в нас з'явиться разом із початком роботи Верховного суду з новою структурою. Отже, ми виходимо з шестимісячного терміну з моменту набрання чинності змін до Конституції", - резюмував Філатов.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Без гідної оплати ми не зможемо залучити в судову систему порядних людей", - заступник глави АП Філатов

Нагадаємо, після Революції гідності українська влада оголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була і судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

2 червня Рада ухвалила законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. І 2 червня Рада також ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору