EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  32376  34

 "Клац - і свідок відповідає. Можливо, йому підказують відповіді", - в Ростовському суді у справі кримських татар, яких звинувачують у тероризмі, слухають "секретного свідка". ФОТОрепортаж

У Північно-Кавказькому військовому окружному суді Ростова РФ триває слухання справи громадян України, кримських татар Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сейфуллаєва, Рустема Ваїтова, Юрія (Нурі) Примова, яких звинувачують у створенні осередку організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною.

Зараз у суді слухають "секретного свідка", повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, що перебуває на процесі.

суд

Автозак, на якому підсудних доставляють у суд

Прокурор Геннадій Труханов заявив, що псевдонім свідка - Олександр і що він перебуває в цьому ж будинку, в іншому залі. Зв'язок із залом встановили звуковий. Підсудні та їхні захисники до початку допиту зажадали розкрити його особу, однак прокурор був проти - і суддя відмовив. Під час допиту звучать постійні клацання. Тому адвокат Еміль Курбедінов припускає, що поряд зі свідком хтось може стояти і підказувати.

суд

"Свідкові ставлять запитання, потім клацання, потім свідок каже - тобто, постійного зв'язку зі свідком немає. Можливо, поруч із ним хтось сидить і підказує відповіді на питання!" - каже Курбедінов. У процесі допиту "секретний свідок" заявив, що був "простим членом Хізб", що його туди залучив Зейтуллаєв. І що організація "Хізб ут-Тахрір" діяла в Криму і після окупації півострова Росією. Свідок також говорить, що пішов здаватися у ФСБ 21 січня 2015 року. А вже 23 січня були затримані перші троє у цій справі.

Прокурор у ході допиту ставив питання, в яких вже містилися відповіді, свідок відповідав ствердно. Адвокати заперечили: "Протестуємо! Свідку залишається відповідати "так чи ні!", - заявив адвокат Сергій Лєгостов.


суд

За спиною адвоката Сергія Лєгостова - підсудні кримські татари

"Я розумію. Прокурор, напевно, вибрав таку тактику, тому що погано чутно, - відповідає суддя Корсаков і звертається до прокурора. - Але постарайтеся бути ближче до вимог процесуального кодексу". На багато питань адвокатів і обвинувачених свідок відмовляється відповідати. Частину його відповідей просто не чути. Серед іншого свідок "Олександр" розповів, що сам здався у ФСБ - прийшов і розповів, що був членом організації "Хізб ут-Тахрір". Адвокати припускають, що цей свідок може бути взагалі вигаданим. Якщо ж ні, то що таким чином він може намагатися уникнути покарання.

"Можливо, це його тактика, яку він обрав для власного захисту. Якщо вірити його ж словами, то він повинен бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Якщо він добровільно відмовився, то може бути звільнений від кримінальної відповідальності", - заявила Цензор.НЕТ адвокат Ваїтова Оксана Железняк.

суд
Оксана Железняк

Допит триває. Сьогодні ще планують допитати 4 свідків.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p393483
VEhrdlVYVjBSMEV3VEdwUmRrNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVJGSm5kRU4zTUZsRVVYVkllbEZ2VGtNck1FeDZVWE5PUXpjd1dtSlJkV1JIUWpCWmVsRjFkRU4zU1U1RFJ6QlpSRkYxVGtNNU1FeEJka3c1UjBJd1RFeFNiSFJETURCTU4xRjFibnBTWjJSSFJEQk1VVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору